1.Jorge Lorenzo

“S dneškem jsem moc spokojený. Po delší době jsem seděl na motorce a je to velmi dobrý pocit. Přes zimu odvedla Yamaha obrovský kus práce. Velmi snadno jsem poznal, kde se musím přizpůsobit. V M1 vidím velký potenciál. Máme hodně věcí ke zlepšení a já už se těším na zítřek. Také jsem moc rád, že můj prst už je v pořádku a vůbec neovlivňuje můj výkon!”

Alvaro Bautista

Alvaro Bautista

2.Dani Pedrosa

“Prvních pár kol to bylo o tom si zase zvyknout a prostě jen jezdit. Jasně, první den.. nebyl jsem úplně uvolněný, ale zajel jsem několik kol a ty byly dobré. Dnes to bylo hlavně testování pro mě samotného, zase si po dlouhé době zvyknout na jízdu. Celý den jsem jezdil na té samé motorce, kterou jsem testoval v listopadu ve Valencii. Zítra ale začne ten reálný test, kdy budeme pracovat na nastavení a možná zkusíme upravit i rám, který Honda po Valencii vyvinula.”

4. Ben Spies

“Jsem šťastný, být zpět na motorce jsem si moc užil, od Valencie jsem se na žádné nesvezl. Netrvalo dlouho se do toho zase dostat, zkusili jsme pár věcí v nastavení a každý krok, který jsme udělali, byl pro nás malým zlepšením. V následujících dnech máme hodně práce a ještě víc před druhými testy. To, co Yamaha připravila na letošní sezónu je úžasné, takže se musíme snažit, abychom byli ještě lepší.”

Valentino Rossi

Valentino Rossi a GP12

5. Valentino Rossi

“Jsem spokojený, protože první dojem je vždycky důležitý. Po pár kolech jsem cítil, že se mi GP12 líbí. Ducati za tak krátký čas odvedla skvělou práci. Motorka je skvělá a jízda na ní je radost. Hodně se zlepšila jezdecká pozice, stejně jako brzdění a nájezd do zatáček. Celkově se cítím dobře. Díky tomu jsem zajížděl dobrá kola a bez chyb. Dnes ztrácíme jen 7 desetin vteřiny a samozřejmě, ještě nás čeká hodně práce, než budeme schopni vyhrát. Musíme vylepšit mnoho věcí, jako akceleraci, elektroniku, výkon a nastavení. Na konci testování budeme schopni přesnějších závěrů, protože nesmíme zapomínat na to, že je GP12 teprve 40 dní stará. Skončit v Sepangu na druhé pozici by bylo dobré, ale víme, že i tak nás čeká mnoho práce. Ta nejlepší věc z dneška je to, že motocykl reaguje výborně. Díky tomu jsme schopni se při každé jízdě o něco zrychlit a to znamená, že další zlepšení je reálné.”

9. Bautista

“Můj první den na Hondě RC213V byl velmi příjemný. Jasně, že to není jednoduché nasednout na motorku po třech měsících mimo závodní okruh. Člověk si musí odpočinou psychicky i fyzicky. Pracovali jsme na přizpůsobení motocyklu mému stylu jízdy, abych získal důvěru. V této úvodní části pro nás nebyl zajetý čas až tak důležitý. Jsem spokojený, protože souhra týmu je dobrá a všichni do toho dávají maximum. Zbylé dva dny testování budeme pracovat na základním nastavení a elektronice, ale již nyní se cítím positivně naladěn, protože na nejrychlejší čas neztrácíme tolik a to jsme ještě pořádně nezačali.”

11. Stefan Bradl

“S první jízdou na novém motocyklu jsem docela spokojen. Po několika kolech jsem byl nadšený potenciálem litrového speciálu. Fyzicky jsem na tom také dobře a to díky zimnímu tréninku. Hlavně jsme se zaměřili na nastavení jezdecké pozice, sedla, řídítek, stupaček atd.. Od 13h do 16:45 jsme pracovali na elektronice, podvozku a pneumatikách. Nejlepší čas jsem zajel na tvrdé směsi. Zatím mohu říct, že to byl produktivní den pro všechny. Nyní se musím podívat na data, abychom se mohli lépe připravit na zítra.”

Stefan Bradl

Stefan Bradl

12. Karel Abraham

„Přes zimu jsem si musel vystačit s motokrosem, takže je skvělý pocit být zpátky na závodní Ducati. Naposledy jsem s ní jel po sezoně ve Valencii, takže jsem se hodně těšil. Začínáme s novou motorkou, takže nás čeká hodně práce. Je potřeba všechno nastavit, s elektronikou začínáme vlastně od nuly, hodně změn musíme udělat i na podvozku. Nový litrový motor má jiný průběh, snažím se si to trochu přizpůsobit, aby mi to sedlo. Dneska jsme nabrali data, na základě toho kluci nachystají motorku na zítřek a věřím, že něco vymyslíme. Nejlepší časy se tady dají jezdit dopoledne, kdy není takové vedro a člověk není tak unavený, bohužel v úterý to nevyšlo. Počasí je tady jako vždycky – strašné vedro, velká vlhkost vzduchu, přiznám se, že to nemám vůbec rád, ale prostě to k těmto testům patří.“

14. Casey Stoner

“Před zahájením testů jsem se 20 minut protahoval a připravoval na jízdu, ale místo toho jsem si z ničeho nic zablokoval záda. Nemohl jsem se ani hnout. Musel jsem si zavolat pomoc, abych se z té bolestivé pozice dostal! I přes pomoc mého fyzioterapeuta jsem se necítil moc dobře. Cítil jsem, že bych to mohl odpoledne zkusit, ale nakonec jsme všichni souhlasili, že by se to mohlo do zítra zhoršit. V Sepangu máme ještě celé dva dny. Trať známe dobře a to co potřebujeme je seznámit se s motocyklem a vyzkoušet nové díly, abychom získali data pro HRC. Myslím, že podmínky budou zítra lepší, a když se můj stav přes noc zlepší, tak bychom měli vyjet na trať podle plánu.”