1. Casey Stoner

“Start se moc nepodařil, tak jsem zůstal za prvními jezdci, kteří se předháněli na brzdách, dotýkali a jediné, co bylo důležité, bylo zůstat mimo jejich trasu! Potom se mi, během krátké doby, podařilo dostat dopředu mezi nejrychlejší. Nechtěl jsem si vytvořit náskok, protože jsem věděl, že Jorge i Dani jsou velmi rychlí, jen jsem se chtěl utrhnout od ostatních. Potom jsem si všiml, že máme s Jorgem dobrou rychlost a že by se mohlo povést trochu poodjet. Na trati bylo hodně mokrých míst, takže jsem se soustředil na to, kudy jet. Jakmile se podmínky zlepšili, ještě jsem přidal. Motorka jela o moc lépe, než v kvalifikaci. Když vezmu v úvahu celý vývoj po celý víkend, a rychlost Jorgeho a Daniho, tak je pro mě vítězství v Jezeru speciálním momentem!”

2. Jorge Lorenzo

“Dnes jsem věděl, že to bude o výběru správné přední pneumatiky. My jsme se rozhodli pro měkkou, což byla chyba. Během závodu jsem s ní měl velké problémy a nebyl jsem tak v klidu, jako při kvalifikaci. Skončit ale druhý s tím, že nemáte stoprocentní důvěru, ale není špatný výsledek. Pořád jsem ve vedení šampionátu a do Estorilu tak jedeme s jistotou.”

Jerez 2012

Jerez 2012

3. Dani Pedrosa

“Pro mě to byl divný závod. Na startu jsem si myslel, že to nepůjde o úplně suchý závod. Proto jsem byl na začátku velmi opatrný, vždyť těch pádů, co jsme viděli během prvních kol nižších kubatur. Odstartoval jsem dobře, ale nechal jsem se předjet a také jsem ztratil hodně času v soubojích s Doviziosem a Haydenem. Než se mi podařilo je předjet a držet si třetí pozici, Stoner a Lorenzo měli 4 vteřiny náskok. Sklopil jsem hlavu a snažil se přidat, bylo ale těžké se soustředit, protože Crutchlow jel na tvrdé přední gumě a hodně mě před sebou tlačil. Celkově mám ze svého výsledku ale dobrý pocit. Byl to náročný víkend. Druhé a třetí místo není nejlepší, ale na start sezóny je to dobré”.

4. Cal Crutchlow

“Byl to opravdu těžký závod. Já jsem si ho ale užil a skončit takhle blízko pódiu je skvělé. Navíc jeden z pozitiv je i to, že Jerez nemám zrovna v lásce. Na mě je to moc klikatá trať a navíc jsem ji jel teprve po druhé. Dojet tedy čtvrtý s tím, že jsem byl blízko svého prvního pódia je opravdu dobrý výsledek. Moje Yamaha YZR-M1 pracovala výborně a není zde nic, co bych mohl svému týmu Monster Yamaha Tech 3 vytknout!”

 

5. Andrea Dovizioso

“Byl to těžký víkend, protože trať v Jerezu nepatří k mým oblíbeným a navíc se na M1 ještě úplně necítím. To co potřebuji nejvíc je nějaký čas na suchu, abych se zlepšil a věděl, čeho jsem na M1 schopný. Ze startu mám obrovskou radost, během prvních kol jsem byl schopen soupeřit s vedoucími jezdci, což mi pomohlo získat potřebné informace do budoucna. Bylo moc zajímavé jet za Calem, protože je o hodně rychlejší v nájezdech do zatáček a tam já se potřebuji zlepšit nejvíce. No a také jsem nevybral zrovna tu nejlepší směs pneumatik”.

6. Álvaro Bautista

“Po těžkém víkendu se naštěstí vyčasilo a až na pár mokrých míst jsme jeli suchý závod. Během prvních kol bylo důležité být opatrný, nicméně si myslím, že jsem se držel až moc a ztratil tak kontakt s vedoucími jezdci. Potom, co jsem získal důvěru se mi povedlo předjet Bradla a Haydena, ale Dovizioso, Pedrosa a Crutchlow byli už daleko a tak jsem se soustředil na udržení své pozice.”

Dani Pedrosa a Cal Crutchlow

Dani Pedrosa a Cal Crutchlow

7. Stefan Bradl

“S výsledkem jsem moc spokojený. Předně bych rád poděkoval za skvělou práci svému týmu. Tenhle víkend byl pro všechny velmi těžký. Během prvních kol jsem byl hodně nervózní, bál jsem se, že závěrečná část okruhu je mokrá, ale když jsem si vyměnil hledí, tak jsem všechno viděl jasněji. Měl jsem na to soupeřit s ostatními jezdci, ale zdálo se mi to příliš riskantní a tak jsem čekal a pak bojoval s Bautistou a Haydenem. Dařilo se mi, ale asi v půlce závodu mě Hayden trochu zablokoval a Bautistovi se podařilo ujet. Pak už jsem bojoval jen s Nickym, což jsem si moc užil, hlavně ty poslední dvě kola. I přes drobné bolesti ruky to byl další pozitivní víkend.”

8. Nicky Hayden

“Těch několik kol jsem si opravdu užil. Víme, že naše motorka je skvělá, co se týče teploty pneumatik, proto jsem si během prvních pár kol mohl dělat, co jsem chtěl. Ve chvíli, kdy to vypadalo, že se ostatním gumy zahřály, se ty moje začínaly klouzat. V některých místech jsem byl širší a ostatní mě začali předjíždět. Víme, že to na suchu bude těžké. Nastavení byloo OK, ale na to, abych se držel těch nejrychlejších to prostě není. Motorka má velký potenciál, ale ta propast mezi ostatníma je stále obrovská.”

9. Valentino Rossi

“Ta pozitivní věc na tomhle závodu je to, že by nám to mohlo pomoct do dalších nadcházejících Velkých cen, jako je ta v Portugalsku. Nastavení motorky bylo podobné tomu, co používal Nicky, i když ne úplně. Musel jsem se přizpůsobit trochu jinému stylu, než jsem zvyklý a to mě stálo nějaký čas. Když jsem našel rytmus, tak jsem špatně nejel. Zajížděl jsem stejné časy, jako ti, kteří bojovali o šesté místo. Rychlost jsem si udržel až do konce, když jsem v předposledním kole zajel čas 1’41s. Pomohlo mi to vidět věci optimističtěji. Nyní jsem schopný jezdit lépe a pro příští závod je to pro nás dobrý start, tzn. že v pátek začneme s tímto nastavením.”

10. Hèctor Barberà

“I když to byl jeden z mých domácích závodů, tak se vůbec nedařilo. Tahle trať vůbec nevyhovuje mému stylu a upřímně jsem měl i nějaké problémy s podmínkami na trati. Vůbec jsem si nebyl na trati jistý. I přesto jsem se snažil ty problémy přejít a bitvu s Valem jsem si opravdu užil. Náladu mám dobrou a nyní už se soustředím na další závod na oblíbeném okruhu v Estorilu.”

Casey Stoner slaví první vítězství v Jerezu

Casey Stoner slaví první vítězství v Jerezu