1. Dani Pedrosa

“Byl to velmi těžký závod, protože tempo bylo od začátku velmi rychlé. V sobotu jsme měli problémy s vibracemi, takže jsem se snažil na motorku zvyknout, protože jsem nevěděl, jak to bude v neděli. Na začátku to nebylo tak špatné, ale potom se to trošku zhoršilo. Snažil jsem se udržet Jorgeho jak to jen šlo. Pak se mi povedlo v jedné zatáčce udržet lepší stopu, dostat se před něj, zajet pár dobrých kol a kontrolovat si odstup. Jorge se nejdřív snažil udržet, ale pak se rozhodl podržet druhé místo. Udělali jsme co měli a je škoda, že s námi nezůstal někdo další, protože pokaždé, když jsem vyhrál, byl Lorenzo druhý. I tak je to skvělý pocit, vyhrávat zápasy a to teď děláme. Chci poděkovat Hondě a celému týmu, jsem opravdu šťastný za další vítězství tady v Motegi!”

2. Jorge Lorenzo

“Dal jsem do toho maximum, abych se udržel s Danym, ale dnes jsme měli úplně rozdílný výkon na rovinkách a Dany jel opravdu dobře. Snažil jsem se ho držet, ale bylo to nemožné, možná příště. Šampionát je teď daleko vyrovnanější, ale pořád jsme konkurenceschopní a máme šanci vyhrát.”

3. Álvaro Bautista

“Byl to skvělý víkend a to i prodloužení kontraktu s týmem Gresini Racing. Věděl jsem, že mohu bojovat o pódium, protože jsem v sobotu potvrdil dobré tempo, takže jsem to zkusil a vyšlo to. Start se mi moc nepovedl a tak jsem ztratil několik pozic. Později, když jsem dojel Crutchlowa, jsem viděl, že máme stejnou rychlost, takže jsem se se snažil držet bezpečný odstup a nepřehřát brzdy. Pět kol před koncem jsem přidal a zaútočil. Byla to dobrá bitva, užil jsem si ji. Jsem šťastný i pro své mechaniky, kteří společně s lidmi z Showa pracují velmi tvrdě, aby mi poskytli konkurenceschopný motocykl. Díky patří také sponzorům a HRC, kteří mi dávají potřebnou podporu. Doufám, že to takhle bude pokračovat i v dalších závodech.”

Dani Pedrosa

Dani Pedrosa