Dani Pedrosa

Dani Pedrosa

1. Dani Pedrosa

Tohle vítězství je pro mě neuvěřitelné. Je to poprvé v životě, co jsem vyhrál na mokru. Jsem moc šťastný. Chci poděkovat svému týmu i všem lidem, kteří mě sem pomohli, protože když jsem začal závodit v těchto podmínkách, byl jsem slabý a oni věděl, jak je to pro mě těžké! Jorge nasadil velmi rychlé tempo a já se snažil zůstat klidný, abych se ho držel. Věděl jsem, že má vzadu měkkou pneumatiku a díky tomu může na začátku zajet pár dobrých kol. Kolo po kole jsem získával více důvěry a v polovině závodu jsem ho přejel a získal slušný náskok. O několik kol později začalo silně pršet a bylo těžké se na motorce udržet. Měl jsem štěstí, že jsem tenhle závod vyhrál. Stejně tak Jorge, který málem spadl. Za vítězství jsem šťastný a taky jsem rád, že tu výhru mohu věnovat Ginésovi, dobrému příteli a členu Repsol Hondy, který v sobotu bohužel zemřel. Tohle bylo pro tebe!”

2. Jorge Lorenzo

“Kdybychom jeli 20km/h, pak by bylo jednoduché zůstat na motorce, ale je obtížné najít limity za takových podmínek. Udělali dobře, že závod přerušili. Pro nás to bylo to nejlepší, protože bychom jinak skončili na zemi. Použili jsme měkkou zadní pneumatiku, zatímco obě tovární Hondy jeli na tvrdé. Ve chvíli, kdy byly podmínky ještě ok, tak tolik nesjeli střed pneumatiky, který jim zbyl na pozdější chvíle, kdy déšť ještě přitvrdil.”

3. Casey Stoner

“Na startu do závodu jsem mohl být šťastný za pódium. Přemýšlel jsem, že bych do mokrého závodu vůbec nenastoupil, protože ten risk byl příliš vysoký. Kdybych totiž spadl z motorky a znovu se udeřil do kotníku, tak bych byl do konce sezóny mimo. S vývojem závodu jsem získával důvěru a pracoval na několika věcech, také jsem na mokru dlouho nejel. Pomalu jsem se dotahoval na vedoucí dvojici, ale došel mi čas. V mnoha věcech jsem zklamaný, ale jsem spokojený se získanými body a za další pódium.”