Fenomenální italský závodník Max Biaggi pojedenácté v kariéře shlížel na Masarykův okruh z nejvyššího stupínku. Vyhrál druhý závod nedělního dne. V prvním závodě jej předjel krajan Marco Melandri, který italského závodníka ohrožoval i v druhé jízdě. Třetí místo v obou závodech s přehledem vyjel průběžný lídr šampionátu Carlos Checa.

Trojlístek jezdců, kteří jsou na prvních třech příčkách průběžného pořadí šampionátu a zároveň obsadili tři první místa v sobotní kvalifikaci, neměl konkurenci a v obou závodech se držel pohromadě. Zatímco v prvním závodu do boje mezi Melandrim a Biaggim jednou zasáhl i Checa, v druhém rozjezdu už jen kontroloval třetí příčku a všechny boje se odehrály mezi Biaggim a Melandrim.

Pro Maxe Biaggiho znamenalo vítězství v nedělním závodě už jedenáctý triumf na Masarykově okruhu v kariéře. Zároveň se se čtyřmi vítězstvími stal historicky nejúspěšnějším jezdcem série Superbike na Masarykově okruhu. Dosud se Biaggi o tento titul dělil s Troyem Corserem.

„Jedenácté vítězství, co na to říct. Je to skvělý pocit. V první jízdě jsem se necítil dost silný, ale v druhé jízdě jsem si byl jistější. Sice jsem se nechal Marcem předjet, ale věděl jsem, že v pomalejších pasážích mám na to vrátit se zpět,“ konstatoval Max Biaggi.

„Druhé místo je fajn, ale samozřejmě bych byl rád, kdybych si v Brně vyjel „double“. Už to ale nešlo. Max přede mnou chodil silně na brzdy a já musel brzdit za ním, takže jsem měl na konci závodu úplně zničenou přední pneumatiku,“ zhodnotil druhý závod Marco Melandri.

Nepovedená česká účast

Zklamáním skončil závodní víkend na Masarykově okruhu pro české jezdce. Jakub Smrž navzdory skvěle zajeté kvalifikaci a pátému místu na startu v obou závodech pomalu ztrácel. Poprvé dojel do cíle na jedenáctém místě, v druhém závodu se propadl až na třináctou pozici. Ve dvanáctém kole pak český závodník upadl a závod nedokončil.

Smolně skončil závod třídy Supersport i pro českého závodníka Ondřeje Ježka. Po pádu Robbina Harmse zůstala na dráze olejová skvrna, kvůli které ředitel závodu rozhodl o vyvěšení červených vlajek a tedy předčasném ukončení závodu. Ježek však těsně před dojetím do cíle právě na olejové skvrně upadl. V tu chvíli se pohyboval na desátém místě. Pro kuřimského rodáka to znamená další smolný závod. Naposledy musel v Aragonu odstoupit kvůli technické závadě, po níž mu začal na zadní kolo vytékat olej. Ježkova smolná série se tak po Brně prodloužila už na pět závodů.

Předčasně ukončený závod nakonec vyhrál Brit Gino Rea v barvách českého týmu Step Racing. V závodu třídy Superstock 1000 měl pád český jezdec Michal Šembera. Podle informací z vedení týmu má zlomenou klíční kost. „Pacienta jsme ošetřili, zrentgenovali jej a byl odvezen na další ošetření do nemocnice,“ uvedl vedoucí záchranné služby na Masarykově okruhu Ivo Dedek. „Zranění není extrémně vážné, jde o jeden z nejčastějších úrazů na závodní dráze,“ podotkl lékař.

Návštěvnost: 65 tisíc diváků

Masarykův okruh v neděli navštívilo 42 tisíc diváků, což je o čtyři tisíce lidí více než v loňském roce. Celkem se za tři dny přišlo na závod série Superbike podívat 65 tisíc diváků, meziročně se jejich počet zvýšil o tisíc. „V pátek přišlo osm tisíc diváků a v sobotu patnáct tisíc,“ upřesnila výkonná ředitelka Automotodromu Brno Ivana Ulmanová. Ve srovnání s loňskem stoupnul počet lidí, kteří přijeli na motocyklech.

Na Masarykově okruhu nyní začínají v plné síle přípravy na vrchol sezony – Cardion AB Grand Prix České republiky, která se koná přesně za pět týdnů 12. – 14. srpna 2011. „Věříme, že historicky první představení českého závodníka v nejprestižnější třídě MotoGP bude takovým lákadlem, že bychom mohli překonat čtyři roky starý divácký rekord,“ věří Ivana Ulmanová.