V Sepangu na začátku oficiálních testů MotoGP™ dosáhla teplota asfaltu 50°C a Dani Pedrosa zakončil první den jako třetí.

Dany Pedroza třetí v oficiálním testu Sepang D1

První test v roce 2016 je hlavně o zjemnění agresivního motoru Honda, příčinu mnoha problémů z roku 2015. Oba jezdci, Pedroza i Márquez používali dvě specifikace motoru, aby vyzkoušeli jednak verzi otestovanou již v Jerezu a také specifikaci úplně novou. S novým softwarem od Magenti Marelli přichází veliká výzva. Odladit časování extrémně agresivního motoru bude nyní o mnoho náročnější, protože Honda již nemá tolik svobody při umísťování senzorů a získávání dat z nich, čili vyladit software bude díky mnohem menšímu množství dat komplikovanější. Bez ohledu na porovnávání dvou motorů dokázal Pedroza získat třetí místo celkově s časem 2’01.780. Marc Marquez, jeho týmová kolega ve stáji Repsol Honda byl sedmý.

Dani Pedrosa:Dnes jsme pracovali opravdu tvrdě na několika věcech, ale pozitivní je, že Honda to ví a v Japonsku se na tom pracuje. Využívám své zkušenosti, abych jim dal co nejlepší zpětnou vazbu a poskytl maximální možné množství informací a samozřejmě se snažím dosáhnout co největšího zlepšení. Uvidíme, zda test budeme schopni ukončit s lepším citem pro stroj než na začátku. Také je nutné dále testovat nové Michelinky a najet na nich více kilometrů. Udělali několik dobrých změn, ale i tak potřebujeme ještě více zlepšit cit. Budeme na tom dělat všechny testovací dny. Viděli jsme v prvním dni Jorgeho [Lorenzo] jezdit velice rychle, takže budeme postupně pracovat na vylepšeních krok za krokem.“