Jezdec na tovární Yamaze, Jorge Lorenzo, předvedl perfektní výkon v dnešní velké ceně San Marina v Misanu. Španěl od samého začátku nasadil tempo a od začátku do konce vedl. Jorge se dostal před Stonera a začal unikat, jakmile australský jezdec Repsol Hondy přidal, Lorenzo neváhal a nasadil takové tempo, kterému nebyl schopen Casey stačit.

Jorge ve dvanáctém kole zajel traťoví rekord s časem 1’33.906s. Legendární jezdec na Yamaze a trojnásobný šampión Wayne Rainey doplnil Lorenza na pódium, aby převzal cenu pro vítěznou značku. Rainey se do Misana vrátil po dlouhých 18 letech a to v rámci oslav 50 letého výročí Yamahy v seriálu mistrovství světa silničních motocyklů.

Lorenzovi se povedlo snížit náskok na vedoucího muže šampionátu Casey Stonera na 35 bodů. Do konce sezóny zbývá pět závodů. Tím dalším je velká cena Španělska, která se pojede 18. září 2011.

Jorge Lorenzo

Jorge Lorenzo

Jorge Lorenzo “Dnes to byl pro nás skvělý den. Byl to dlouhý a těžký závod, ale povedl se mi. To důležité je, že jsme zase vyhráli a o trochu snížili náskok Caseyho. Chtěl bych tohle vítězství věnovat Waynemu, který do tento víkend přijel do Misana. Také bych chtěl poděkovat svému týmu za jejich skvělou práci. Za čtrnáct dní jedeme do Aragonu a já doufám, že mi tahle kondice vydrží i na domácí půdě. Zítra zase vyzkouším novou Yamahu o objemu 1000ccm a moc se na to těším. Tohle byl jeden z nelepších momentů mé kariéry!”