1.Dani Pedrosa

“Po Márquezově výkonu (v závodě Moto2), jsem si říkal, že musím udělat něco podobného! Opravdu jsem s výsledkem moc spkojený, protože to na začátku nebylo vůbec lehké rozhodnutí, jaké pneumatiky použít. Viděl jsem Jorgeho na slikách, ale mokrými pneumatikami jsem si byl jistý. Pak jsem ale viděl, jak rychle trať osychá a nevěděl jsem, co bude lepší, jestli zahodit pole a odstartovat z boxu a nebo jet na mokrých gumách a vyměnit motorky po 4-5 kolech. V poslední zatáčce úvodního kola jsem cítil, že bude lepší je vyměnit ještě před závodem. Hned po startu z boxové uličky jsem dokázal být dost rychlý, dojel jsem Jorgeho, ale pak jsem udělal chybu a ztratil další tři vteřiny. O kolo později udělal chybu i on a upadl. Od té chvíle to byl úplně jiný závod. Bylo to velmi těžké zůstat v klidu při těch podmínkách a s tím velkým náskokem. Poslední kola jsem jel jako při tréninku. Pro mě je to skvělý konec sezóny a rád bych tímto poděkoval svému týmu Repsol Honda!”

Dani Pedrosa & Casey Stoner

Dani Pedrosa & Casey Stoner

2. Katsuyuki Nakasuga

“Z výsledku jsem nesmírně šťastný. Podmínky na trati byly hodně těžké, ale tým byl úžasný a já musím všem poděkovat za skvělé nastavení motocyklu, které mi tým připravil. Po ne příliš vydařené kvalifikaci je pro mě tenhle výsledek jako sen nebo zázrak. Chtěl bych poděkovat Yamaze, že mi dala tuhle speciální šanci závodit v MotoGP.”

3. Casey Stoner

“Když vezmu v úvahu, co všechno se dnes stalo, tak jsem za pódium šťastný. Dneska moje motivace nebyla příliš vysoká. Nechtěl jsem na mokru tolik “tahat” a moc jsem se na motorce necítil. Nechtěl jsem riskovat pád a znova si zranit kotník, tak jsem byl velmi opatrný a to je způsob jízdy, který se mi moc nezamlouvá. I ve výběru pneumatik jsem vybral tu jednodušší variantu a to také nejsem moc já. Když jsem viděl, že ti, co jedou na slikách mají velkou výhodu, zajel jsem do boxu, vyměnil motorky a dal jsem do toho maximum, aniž bych musel riskovat. Na konci jsem byl schopen dohnat Álvara a sebrat poslední místo na bedně. Můj tým je jako moje rodina, zažili jsme spolu hodně úspěchů i neúspěchů a bude to těžké je každý týden nevidět. Je mi jich líto i všech, kteří mě celou tu dlouhou dobu podporovali, ale prostě je to tak, jak to je a je čas říct sbohem. Děkuji všem, kteří nás celá léta podporovali, spozorům a všem z týmu Repsol Honda.”

#. Jorge Lorenzo

“Jsem šťastný, protože jsem získali titul a to je nejdůležitější. Možná, že kdybychom sem přijeli o titul bojovat, bylo by to jiné a šťastný bych asi nebyl. Dneska jsem si věřil, že vyhraji. S výběrem pneumatik jsem hodně zariskoval, ale závod se mi povedl. Dani se mě nejdříve držel, ale pak se mi povedlo si vytvořit skoro 4 vteřinový náskok. Pak jsem dojel pomalejší jezdce a vůbec nevím, co se stalo. Možná traťoví komisaři zavčasu nevyvěsily modré vlajky, ale já jsem ztrácel drahocenný čas. Byl jsem za Ellisonem a on zůstal v ideální stopě. Nemohl jsem čekat na další zatáčku, abych ho předjel, protože jsem ztrácel čas. Předjel jsem a mimo tu suchou stopu jsem udělal chybu a dostal velkého highsidera.”

Casey Stoner

Casey Stoner