Sjednání a porovnání povinného ručení po internetu je v dnešní moderní době velice oblíbenou záležitostí. Stále víc lidí využívá této možnosti a to hlavně z důvodů úspory času a peněz. Sjednání online se stalo velice oblíbené zejména díky možnosti porovnání povinné ručení od většiny pojišťoven.

Díky srovnání získáte tu nejlevnější možnost pojištění pro Vaše vozidlo. Kromě výhodné ceny nabízí tato metoda i různé bonusy a příspěvky. Díky sjednání online nemusíte strávit čas na pobočce pojišťovny, všechno probíhá z pohodlí domova. Průběh sjednání je velice jednoduchý a u většiny zprostředkovávajících společností je stejný. Nejdříve do formuláře vyplníte základní údaje o Vašem automobilu (objem v ccm, výkon motoru, celková hmotnost v kg, atd.), následně vyplníte Vaše osobní údaje (věk, počet pojistných událostí, atd..) a dáte si srovnat nejvýhodnější nabídky.

 V zobrazené tabulce si vyberete pojištění podle ceny, limitů krytí a pojišťovny. Můžete si vybrat nejlevnější pojištění, případně můžete zvolit ručení podle limitu krytí nebo podle oblíbené pojišťovny. Po sjednání a zaplacení pojištění si můžete vytisknout zelenou kartu. Zbytek potřebných informací Vám přijde poštou do několika následujících dní. Pro nejlevnější cenu pojištění vozidla je dobré využít bonusů za jízdu bez nehody. Cena povinného ručení je závislá na mnoha faktorech a pro každého zákazníka je individuálně vypočítaná. Záleží na věku, automobilu, objemu vozidla ale i na počtu let bez nehody. Některé pojišťovny dávají bonus rodinným příslušníkům a když se všechny bonusy a slevy sečtou, dá se dojít ke slevě až 60-70 procent z původní ceny pojištění(největší bonus je za bezeškodní průběh). Díky své jednoduchosti si online ručení získalo spoustu příznivců jak v zahraničí tak i u nás. V USA je přes 60% pojištění vozidel sjednáno přes internet. Jedinou nevýhodu je nemožnost sjednat si individuální pojištění(například: sjednání ručení pro motocykl jenom na 2 měsíce atp.). To je potom lepší si zajít na pobočku pojišťovny a dohodnout si individuální podmínky.