Marco Simoncelli a celý tým San Carlo Honda Gresini se přesouvá do San Marina na okruh Misano, kde se pojede další, již třináctá velká cena prestižního šampionátu MotoGP. Pro Simoncelliho je to ideální místo, kde by si mohl vynahradit nepovedený závod v Indianapolis. Atmosféra domácího okruhu, který leží jen pár kilometrů od jeho rodného města, bude pro itala velkou motivací, aby pokračoval tak, jak začal v Brně. Trať v San Marinu není pro Marca tou nejoblíbenější, ale budou zde jeho přátelé a rodina, která mu poskytne potřebnou podporu. Jeho týmový kolega, Hiroshi Aoyama, jede na okruh nadopován dobrým výsledkem z USA.

Marco Simoncelli

Marco Simoncelli

Marco Simoncelli “Indianapolis byl těžký víkend. Po warm-up jsem se na závod těšil, ale ukázalo se, že zlepšení přilnavosti přední pneumatiky bylo způsobeno nižšími teplotami v ranním warm-upu. Jakmile se teplota okruhu vyhoupla přes 50°C tak to byla naprostá tragédie. Prvních pět kol jsem si závod užíval, ale to nestačí. Je to škoda, ale doufám, že v Misanu budu moct jet celý závod tak, jako jsem jel těch prvních pět kol v USA. Doufám v to jedna pro sebe a jednak pro své fanoušky. V Misanu se mi v minulosti moc nedařilo, ale všechno je jednou poprvé. Není to jedna z mých nejoblíbenějších tratí, ale motivace je dostatečná a já do toho dám všechno. Bydlím jen pár kilometrů od okruhu a ta atmosféra mi pomůže.”

Hiroshi Aoyama “Já jsem byl s výsledkem v Indianapolis naprosto spokojený. Byl jsem štastný, že jsem se konečně cítil na motorce dobře a také v dobré fyzické kondici. Trochu mě ale mrzí můj start. Budu se snažit si to vynahradit v Misanu, což je užší a techničtější okruh, než je Indianapolis. Jsem si jistý, že se nám podaří připravit stejné podmínky, co se týče motorky, jako tomu bylo v USA. Moc bych si přál v Misanu udělat dobrý výsledek.”