Po ohlášení, že španělský jezdec Álvaro Bautista u Suzuki končí, je teď tým bez jezdce. V úterý GSV-R testoval Randy De Puniet, který svým výkonec tým Rizla nadchl.

Tým Rizla Suzuki dala při úterních testech možnost testovat 800ccm speciál Randy De Punietovi, aby získala názor na motocykl Suzuki od dalšího jezdce. Francouz ale během testů zajel čtvrtý nejrychlejší čas. De Punietovi stačilo jen pár kol, aby si na Suzuki zvykl a začal vylepšovat zajeté časy. Ten nejlepší byl 1’33.544s při 35. kole z celkových pětapadesáti.

Randy De Puniet

Randy De Puniet okusil sedlo Suzuki GSV-R

Randy de Puniet k úternímu testování dodal: “Se svým výkonem dneska jsem spokojen. Rád bych poděkoval týmu Rizla Suzuki za tuhle možnost. Ještě hodinu před jízdou jsem si nemyslel, že to bude zrovna Suzuki, takže jsem musel narychlo odstranit špatné nálepky na své kombinéze! Byl to skvělý den a já jsem se zajetými časy a pozicí moc šťastný. Celý tým je velmi profesionální a já jsem moc rád, že jsem s nimi mohl dneska pracovat. Motorka mě uchvátila a hned mi padla do ruky, jízdu jsem si prostě užil. Moc rád bych příští rok jezdil právě na Suzuki, ale jasně, já o tom nerozhoduji, i když si myslím, že bych odvedl dobrou práci! Suzuki má velký potenciál a i celý tým na mě udělal skvělý dojem a to je pro mě nejdůležitější – cítit se jako doma. Rád bych poděkoval i týmu Pramac, že mě na testování uvolnili.”

Manažer týmu Paul Denning řekl: “Využili jsme možnosti testování s Randym, protože se motorka během letošní sezóny hodně změnila a vzhledem k tomu, že se Johnovi v Brno a Malaysii příliš nevedlo, neměli jsme možnost získat jiný názor než od Bautisty. Upřímně jsme nečekali takový výsledek, ale jsme opravdu potěšeni tím, že si Randy GSV-R užil, že byl schopen se s motorkou tak rychle zžít a že byl tak rychlý a konzistentní. I zpětná vazba, kterou jsme na motocykl dostali, je pro nás velmi důležitá. Rád bych Randymu za všechno poděkoval. Tím, co se nám dnes povedlo jsme všichni nadšeni.”