93-marquez,-99-lorenzo_incident_Jerez_2013_preview_motogpnews

marquez 93 lorenzo 99 incident Jerez 2013

 

Po na události velice bohatém nedělním závodě na okruhu v Jerezu, který vyústil troufalým incidentem mezi úřadujícím mistrem světa Jorge Lorenzem a skvělým nováčkem v MotoGP Marcem Márquezem. Několik jezdců bylo dotázáno na jejich názor a zde naleznete jejich odpovědi ohledně polarizujícího předjížděcího manévru.

 

Dani Pedrosa, Repsol Honda Team
“To je poslední kolo, tady je agresívní jízda přirozená. Myslím si, že kdyby se nedotknuli, Marc by šel z trati ven. To znamená , že byl na brzdě trochu pozdě. Nicméně dotnuli se v jednom bodě v zatáčce. Bylo to něco podobného jako v první zatáčce v Austinu, jenže já měl víc prostoru a viděl ho přijíždět. Jen doufám, že se to v dalších závodech nebude opakovat.”

Colin Edwards, NGM Mobile Forward Racing
“Je to závod, nebo ne? Víš, kdykoliv je u toho tolik lidí, a ta vášeň a hlavně Márquez…Jsme přeci ve Španělsku! Tyhle věci se tady v okolí dějí. Dějí se všude na světě! Je jedno na čí jsi straně – take it or leave it – tohle jsou motocyklové závody.”

Andrea Dovizioso, Ducati Team
“Myslím, že byl Márquez dost agresívní, ale neřekl bych, že to bylo přes limit. Ale jistě, bude nutné o tom vést jednání s bezpečnostní komisí, jen abychom si vyjasnili pravidla. Chci říct, každý musí vědět, jak bojujeme. Buď jak buď, bylo to tvrdé, na hranici. Nemyslím si ale, že to bylo za hranicí.”

Valentino Rossi, Yamaha Factory Racing
Od Marca to byl každopádně tvrdý útok a tvrdý předjížděcí manévr. Dotnul se Jorgeho. Ale bylo to poslední kolo, poslední zatáčka. Samozřejmě, že to ten za vámi zkusí. Jorge mu to otevřel a Marc mu tam najel. To se při závodech stává.

Lorenzo Marques vs Rossi Gibernau nazory pilotu na predjizdeci manevr

Lorenzo Marquez vs Rossi Gibernau