Honda Racing Corporation dnes oznámila jména dvou svých budoucích továrních jezdců. Příští dva roky bude barvy týmu Repsol Honda hájit španělské duo, Dani Pedrosa a Marc Márquez.

Pedrosa je současně druhý v šampionátu královské kubatury MotoGP. Svůj kontrakt s Repsol Hondou nyní prodlouží do roku 2014. Španělský jezdec se s Hondou představil v roce 2001 v kubatuře do 125ccm. Celkem je trojnásobným šampiónem v letech 2003 ve stopětadvacítkách a 2004 – 2005 ve dvěstěpadesátkách. V roce 2006 Dani přestoupil do královské kubatury MotoGP, kde se hned první sezónu umístil na pátém místě.

Dani Pedrosa

“Jsem moc šťastný, že mohu ohlásit prodloužení kontraktu s týmem Repsol Honda. S Hondou jsem mnoho let a mám velký zájem zde dále setrvat. Boj o šampionát je stále otevřený a budoucí dvě sezóny budou velmi zajímavé. Moje celá kariéra je spjatá s Hondou. Na Hondě 125cc jsem vstupoval do šampionátu v roce 2001, poté do dvěstěpadesátek a i v roce 2006, když jsem přešel do MotoGP jsem sedlal Hondu. Možná jsem jedním z jezdců s nejdelší historií u Hondy vůbec a na to jsem opravdu pyšný. Rád bych ještě jednou poděkoval HRC za jejich podporu, jsem si jistý, že nás čeká hodně skvělých věcí.”

Marc Márquez vstoupí do MotoGP ve svých dvaceti letech a hned se stane továrním jezdcem Hondy. Již nyní se považuje za jednoho z největších talentů silničních motocyklových závodů. V roce 2010 se jako jezdec v kubatuře do 125cc stal světovým šampiónem a první rok v kubatuře Moto2 skončil na druhém místě. Nyní vede průběžnou tabulku jezdců Moto2 o 43 bodů.

Marc Márquez

“Dostat se do MotoGP s Repsol Hondou je jako sen! Rád bych za tuto příležitost HRC poděkoval. Jsem moc pyšný být součástí velké Honda rodiny. Také bych nerad zapomněl na všechny lidi, kteří mně pomáhali od první chvíle, kdy jsem začal jezdit na motorkách. Nyní se ale soustředím na Moto2, kde s mým týmem velmi tvrdě pracujeme na splnění našeho cíle, což je letošní vítězství šampionátu.”

Shuhei Nakamoto – prezident HRC

“Jsme potěšeni, že můžeme obnovit kontrakt s Danim a zároveň vítáme Marca do týmu Repsol Honda. Dani má velmi dobře rozjetou sezónu a v současnosti bojuje o titul se Stonerem a Lorenzem. Z jeho výkonů máme opravdu radost. Marc v minulosti ukázal, jak dokáže být rychlý, ať už ve 125cc nebo Moto2, a my věříme, že když mu dáme čas na adaptaci v nové kubatuře, brzy nám to ukáže i v MotoGP.”

Dani Pedrosa

Dani Pedrosa