Repsol Honda přijíždí do Valencie s korunovaným mistrem světa Casey Stonerem, přičemž druhé místo již nikdo nevezme Jorge Lorenzovi a jeho Yamaze. Další dva jezdci Repsolu Andrea Dovizioso a Dani Pedrosa předvedou závěrečnou bitvu o třetí místo, které si zatím drží Andrea s odstupem čtyř bodů. Celé MotoGP je ale zasaženo ztrátou Marca Simoncelliho a při GP Valencie se bude hlavně vzpomínat.

Na okruhu ve Valencii Dani Pedrosa dokázal celkem pětkrát zvítězit (dvakrát v kubatuře MotoGP, dvakrát na motocyklu 250ccm a jednou ve stopětadvacítkách). Celkem ve Valencii odjel devět závodů a z toho sedmkrát vyjel pódiové umístění. Oproti tomu nejlepší výkon jeho týmového kolegy Doviziosa je druhé místo ve stopětadvacítkách v roce 2004 a čtvrté v královské kubatuře MotoGP před třemi lety. Šampión Stoner má na paži dvě vítězství a to v MotoGP (2008) a ve stopětadvacítkách (2003).

Casey Stoner má jasnou motivaci, ukončit sezónu vítězstvím a potvrdit si post šampión. Oproti tomu Dani Pedrosa by rád, přes nepříznivý vývoj sezóny kvůli zranění, skončit v první trojce, zatímco Dovizioso by se chtěl u Hondy zanechat co nejlepší značku před odchodem k Yamaze.

Repsol Honda tým

Repsol Honda tým

Mistr světa 2011 Casey Stoner: “Potom, co se stalo v Sepangu to bude nesmírně těžké se vrátit zpátky na okruh, ale myslím si, že to je ten nejlepší způsob, jak Marca uctít. Všichni víme, že tu hrajeme moc nebezpečnou hru a i přes všechny bezpečnostní opatření se tohle občas stane. Mé myšlenky jsou s Marcovou rodinou. Tento závod je pro nás zakončením skvělé sezóny, kdy jsme pracovali velmi tvrdě a nyní je čas se připravit na změny, které přinese sezóna 2012. Po závodu zůstaneme 2 dny ve Valencii, kde budeme testovat litrový speciál a poté nás čeká kýžený odpočinek. Do Valencie jedeme hlavně dobře pobavit diváky a samozřejmě uctít památku Marca Simoncelliho.”

Andrea Dovizioso: “Ztráta Marca mě velmi zasáhla. Do Valencie nejedu v dobré psychické pohodě. Na prsou budu mít Marcovo číslo, blízko svého srdce, to je jediné, co je teď důležité. S Marcem jsem závodil celou svou kariéru, pro mě to byl “pan soupeř” a teď, když už s námi není, cítím obrovskou prázdnotu, kterou bych rád přeměnil v odhodlání. Doufám v dobrý výsledek, hlavně proto, že je pro mne důležité skončit šampionát jako třetí, i když vím, že to nebude jednoduché, protože to není můj oblíbený závod a navíc Dani je zde velmi silný. GP Valencie je také mým posledním závodem u Hondy a já bych rád posledních deset let zakončil dobrým výsledkem.”

Dani Pedrosa: “Valencie bude pro všechny těžkým závodem. Všichni budeme myslet na Marca a já doufám, že i fanoušci vyjádří Marcovi respekt, stejně jako celé MotoGP. Okruh ve Valencii je mým oblíbeným a na závod se těším stejně jako na fanoušky. Loni jsem nebyl ve stoprocentní kondici kvůli zranění, ale teď doufám, že to dopadne dobře a sezónu skončím dobrým výsledkem.”