Tento víkend bude okruh Motorland v Aragonii hostit již třetí Grand Prix Španělska. Jezdci Moto GP se tak po dvou týdnech zase utkají o cenné body.

Po týdenní pauze, která následovala po dvou náročných závodech v Indianapolis a Misanu, jsou jezdci týmu Repsol Honda připraveni si užít jednu z nejpůsobivějších zařízení v kalendáři seriálu Moto GP. V roce 2010 byl okruh oceněn nejlepší velkou cenou roku, která je vyhlašována organizací IRTA. Současně to bylo poprvé, kdy okruh obdržel prestižní cenu hned při svém debutu.

Dani Pedrosa, Andrea Dovizioso a Casey Stoner míří do rozhodující fáze šampionátu s velkým odhodláním a Aragonie je místem, kde by mohli zazářit. Casey, jako současný lídr šampionátu, zde loňskou sezónu dokázal vyhrát a bude se snažit svůj skvělý výkon zopakovat, aby o něco zvýšil svůj náskok na Jorge Lorenza. Dani Pedrosa, který byl nucen kvůli zranění vynechat GP Katalánska, si chce třetí Velkou cenu Španělska užít společně se svými fanoušky a pomýšlí i na vítězství. Do konce zbývá pouhých pět závodů a Dani na svého týmového kolegu Andrea Doviziosa ztrácí jen třicet pět bodů.

Repsol Honda

Repsol Honda

Casey Stoner “Po těžkém závodu v Misanu, kde jsem dojel úplně fyzicky odrovnaný, jsem měl čas si trochu odpočinout. Tohle velmi hektické období mě naprosto vysálo a já už neměl žádnou energii, takže jsem rád, že jsem mohl minulý týden relaxovat. Motorland je fajn, ale myslím si, že by mohl být rychlejší. Loni se nám zde vedlo, hlavně díky tomu, že se nám povedlo udělat velký krok v nastavení motorky. Teď příjíždíme s úplně jiným strojem a během prvního tréninku máme na čem pracovat. Bude to zajímavé zde závodit letos na Hondě, Dani byl loni silnou konkurencí a myslím, že by se nám mohlo také dařit. No, uvidíme, jak se bude závodní víkend vyvíjet.”

Andrea Dovizioso “Do Aragonie přijíždíme jako třetí v šampionátu a budeme se snažit snížit bodovou ztrátu na druhého Lorenza a zároveň si ale musíme ubránit pozici před čtvrtým Pedrosou. Okruh Motorland se mi líbí a ježdění na ní je zábava. Klíčová charakteristika okruhu je brždění při sjezdu z kopce a v některých místech se podobá okruhu v Istanbulu, kde jsou také zajímavé zatáčky, kde se rychle mění směr jízdy. Loni jsme zde jeli poprvé a tak si myslím, že s touhle zkušeností jsme schopni být zase o trochu více konkurenceschopní. Tenkrát jsem v posledním kole upadl, když jsem se snažil bojovat o páté místo s Ben Spiesem. Letos přijíždíme přesvědčeni, že můžeme zajet dobrý výsledek.”

Dani Pedrosa

Dani Pedrosa

Dani Pedrosa “Na Grand Prix v Aragonii mám dobré vzpomínky, loni jsme dobře odstartovali a i závod se nám povedl. Já jsem s naším výkonem v posledních týdnech spokojen a každý den se cítím lépe. Tenhle týden jsem odpočíval a nabíral energii a teď se moc těším na závod. Dorazí lidé z celého Španělska a ta atmosféra je prostě úžasná. Trať je nádherná, ale velmi technická, kombinuje rychlé a pomalé zatáčky a některé jsou dost komplikované. Je potřeba, abychom dobře nastavili motocykl a dostali co nejvíce z volných tréninků. K tomu by nám měli pomoci i data z loňského závodu, nicméně v práci nesmíme polevit. Těším se na domácí fanoušky a také doufám, že mi jejich podpora pomůže k lepšímu výsledku, abychom si tenhle závod užili všichni.”