Jezdci týmu Rizla Suzuki se přesouvají do Japonska, které hostí na okruhu Twin Ring v Motegi patnáctou Velkou cenu šampionátu MotoGP. Pro Suzuki je to prestižní domácí závod, který byl kvůli zemětřesení a následnému výbuchu jaderné elektrárny Fukušima přesunut z května na začátek října.

Španěl Álvaro Bautista jezdící za tým Rizla Suzuki je odhodlán na trati dlouhé 4,801 m připravit skvělou podívanou, jak pro pracovníky Suzuki, tak i pro všechny fanoušky, aby mohli na chvíli zapomenout na jejich starosti. Bautista v kombinaci se Suzuki GSV-R udělali letos velký pokrok a konzistentně se udržují v elitní šestce jezdců MotoGP. Twin Ring Motegi je domácím okruhem pro Suzuki a díky podpoře fanoušků a celé Suzuki je tým Rizla dobře motivován.

Okruh Twin-Ring Motegi se nachází asi 90 km od Tokya, mezi městy Mito a Utsunomiya. Mluví se o něm jako o nejbezpečnějším okruhu v seriálu MotoGP.

Álvaro Bautista

Álvaro Bautista

Álvaro Bautista “Nemůžu se dočkat, až zase usednu na motorku a budu pokračovat v tom, co jsme v posledních závodech ukázali. Opravdu se těším, teď nám to jde a i když máme stále co zlepšovat, Motegi bude dobrým místem k tomu se zase ještě zlepšit. Tohle je pro Suzuki velmi důležitý závod a vůbec i pro všechny lidi tam. Naši podporu po té strašné tragédii jsme jim ukazovali každý závod na našem motocyklu, ale teď tam můžeme fyzicky být a ukázat jim, že jsme s nimi. Myslím si, že to může být hodně emoční záležitost, ale já chci se svou GSV-R jet na maximum a dát všem v Suzuki i fanouškům možnost usmívat se a být  na něco hrdí!”