Rizla Suzuki udělala evidentně skvělý tah, když  na divokou kartu nechala startovat Johna Hopkinse ve svých barvách. Společně s Álvaro Bautistou skončili oba v první desítce.

Bautista odjel celkem 32 kol a jeho nejlepší čas byl 1’57.857, což byl celkově osmý nejrychlejší čas. Bautista byl po celou dobu tréninků v kontaktu s vedoucí šestkou jezdců a je přesvědčen, že po několika úpravách své GSV-R bude výsledek ještě lepší.

John Hopkins

John Hopkins

John Hopkins nastoupil do GP České Republiky na divokou kartu a v obou trénincích se skvěle zhostil své role a zajel skvělé 7 místo v dopoledním tréninku. Odpoledne si malinko pohoršil a skončil desátý. I to je ale pro američana velký úspěch. Celkově zajel 33 kol a jeho nejlepší čas byl 1’57.880. Hopkins ví, že je na motocyklu ještě hodně práce, ale věří, že od něj a jeho Suzuki ještě můžeme čekat dobrý výsledek.

Duo závodníků v modrých barvách Suzuki bude mít ještě jeden volný trénink v sobotu ráno, po kterém přijde kvalifikace, která rozhodne o postavení na startovním roštu velké ceny České Republiky. Nedělní závod pak odstartuje ve 14h.

Álvaro Bautista: “Dnes to byl první den při MotoGP České Republiky, kdy jsem zcela fit a jsem rád, že tomu tak je. Loňi jsem bohužel utrpěl pád při druhém tréninku a zbytek víkendu pro mě byl velmi těžký. První důležitá věc dneska byla, abych se dobře cítil na motocyklu. Nicméně jsem ráno cítil drobné podkluzování v zatáčkách. Možná to bylo způsobeno nečistotou na trati. My jsme ale udělali nějaké změny v nastavení a to nám pomohlo to zlepšit. Když jsme pak vyměnily pneumatiky, tak jsem mohl zrychlit, ale poslední kolo jsem vjel mezi ostatní jezdce, což mě zdrželo a tak jsem nemohl svůj čas zlepšit. Jsem ale spokojení s tím, jak se nám dnes dařilo. Zajel jsem nejlepší čas, který jsem kdy v Brně měl. Dosavadní nejlepší čas jsem měl 1’59.1, dnes jsem to vylepšil na 1’57.857. Opravdu mám dobrý pocit z nastavení motorky a jsem si jist, že můžeme náš výkon ještě zlepšit. V sobotu dopoledne provedeme ještě pár změn. Na zítřek se velmi těším, protože si myslím, že můžeme při kvalifikaci udělat dobrý výsledek, abychom do nedělního závodu startovali z dobrého místa.”

John Hopkins: “Nejprve bych chtěl velmi poděkovat Suzuki, Paul Denning, Rizla, Fixi a všem sponzorům, kteří se na tom, že tu jsem, podíleli. Protože jsem letos závodil se Superbikem, nebyl jsem moc zvyklý na ježdění v MotoGP. Když jsem přijížděl do Brna, tak jsem se bál, že to bude úplně něco jiného a že nebudu schopen GP speciál řídit. Naštěstí tomu tak v tomto případě nebylo. Snažil jsem se, co nejvíce zvyknout a následovat co nejvíce lidí před sebou. Upřímně řečeno, potřebuji všechnu pomoc, kterou mohu dostat. Dnes dopoledne jsem byl v prní desítce a jezdil jsem za Álvarem, který mi ukázal dobrou stopu a ani mu nevadilo, že jsem se ho držel. Odpoledne jsme zkusili pár věcí změnit, ale nic zásadního. Zkusili jsme několik sad pneumatik, abychom viděli, co pro nás bude nejlepší. Dnes jsem si zde zlepšil svůj osobní rekord z roku 2007, z čehož mám radost. Jsem si jist, že když se mi podaří si více zvyknout na GSV-R a najdu správný rytmus, tak se mi může povést si zlepšit čas o další půl vteřinu.”