Rizla Suzuki se po čtrnácti dnech vrací do druhé poloviny sezóny na brněnský okruh s posilou. Álvaro Bautistu doplní američan John Hopkins na divou kartu. Bautista se na minulém závodě v Laguna Seca snažil dojet v mezi prvními šesti, aby tak pokračoval v dobrém výkonu, který se mu povedl v Sachsenringu, kdy dojel sedmý. Bohužel utrpěl pád, který ukončil jeho snažení. Álvaro Bautista v posledních závodech získal sebedůvěru a dostává se do formy, kterou dokazoval v testování před sezónou, než si na prvním závodu v Kataru zranil nohu.

John Hopkins pojede v Brně již druhý závod v MotoGP za tým Rizla Suzuki. Předtím zaskakoval za Bautistu na španělském okruhu v Jerezu. Hopnkins je seběvědomí a to díky vydařené sezóně v šampionátu britských superbiků, kde závodí za tým Samsung Crescent Racing. Hopkins naposled závodil na Masarykově okruhu v Brně v roce 2007 a také za tým Rizla Suzuki, kdy zajel své nejlepší umístění v MotoGP a skončil druhý. Celkově byl pak v sezóně na čtvrtém místě.

Rizla Suzuki tým

Rizla Suzuki tým

Jezdci týmu Rizla Suzuki vyjednou na trať v pátek na první dva tréninky a další 45 minutový tréning je čeká v sobotu ráno. V sobotu odpoledne se pak pojede důležitá kvalifikace a bude se soupeřit o postavení na startovním roštu. V neděli pak ve 14 hodin vypukne závod, který je vypsán na 22 kol.

Álvaro Bautista: “Od posledního závodu jsem relaxoval na pláži a nyní jsem připraven a těším se na závod v Brně. Poslední dva závody pro nás byly velmi pozitivní a myslím, že jsme na tom nejlépe za celou dobu, co jsem v MotoGP. Musíme pokračovat v současném pokroku, který jsme dosud udělali a výsledek se musí dostavit. Minulý závod v Brně jsem byl zraněný a tak jsem nemohl podat stoprocentní výkon, nyní jsme ale v pořádku a budu bojovat. Doufám, že i John bude mít dobrý víkend a že si to užije. Jsem rád, že tu je. Jsem si jist, že se nám dohromady povede najít dobré nastavení pro GSV-R a také bude skvělé mít týmového kolegu. Opravdu se na Brno těším a dám do toho maximum!”

John Hopkins: “Tohle je můj třetí závod ve třech týdnech a já se na něj opravdu těším. Je to všechno časově velmi náročné jet tyto tři šampionáty, na druhou stranu je to velká výzva a já se opravdu těším na MotoGP. Když jsem jel první závod MotoGP v Jerezu, tak jsem neměl skoro žádné zkušenosti v letošní sezóně a tak tím byl můj výkon afektován. Teď mám ale pocit, že jsem získal sebědůvěru a že jezdím líp než kdykoliv. Opravdu jsem na Brno natěšen, je to jedna z mých nejoblíbenějších tratí a doufám, že se mi zadaří. Nemám žádné iluze, že to bude jednoduché, protože ostatní jezdci mají více zkušeností z dosavadních závodů v sezóně. Navíc mě bude trvat nějaký čas, než se nám podaří najít ideální nastavení, ale já do toho dám vše a budu se snažit vybojovat dobrý výsledek pro celý tým.”