Valentino Rossi at Ducati tests in MugelloMechanici Ducati Corse a jezdci Ducati Marlboro Teamu měli plné ruce práce při testování minulý týden na okruhu v Mugellu. Intenzivně pokračovali v rozvoji motocyklu GP12, zatímco testovací tým zároveň pracoval na GP11 ve spolupráci s Franco Battainim.

Valentino Rossi zakončil testování v toskánském Mugello s motocyklem Ducati GP12. Během celého dne zajel 80 testovacích kol a zakončil tak tří denní testování.

“Byl to další pozitivní test. K testování jsme měli spoustu věcí včetně nového rámu, který se mi líbil. Celkově jsem měl dobrý pocit. S motorem jsem byl spokojený již po prvním vyzkoušení a nyní jsme udělali krok dopředu i s ostatními části motocyklu. Samozřejmě uvidíme, jaké budou výsledky, až i ostatní jezdci vyzkouší své motocykly pro sezónu 2012. V tuto chvíli jsme s motocyklem spokojeni.” Řekl Rossi.

Jízda na okruhu v Mugellu je vždy potěšením. Navíc podmínky byly dnes perfektní, takže kromě dobré práce, kterou jsme dnes odvedli, jsem si testování opravdu užil. Skláním komplimenty novým úpravám na okruhu, hlavní tribuna je velmi pěkná a doufám, že bude plná fanoušků při závodě v Mugellu.” Dodal Valentino.

Valentino Rossi při testování v Mugello

Nicky Hayden po ujetí 83 kol uvedl: “Byl to pozitivní den, ikdyž podmínky na trati dnes ráno nebyly nijak příznivé a to díky dešti včera v noci. Díky tomu jsme byli nuceni začít o něco déle. Přesto jsme pracovali na nastavení motocyklu GP12. Po obědě se objevilo slunce a podmínky se zlepšily, akorát, když jsem pocítil zlepšení v nastavení motocyklu. Nový asfalt tady na okruhu je určitě velkým pokrokem. Jsem spokojený s úpravami, které jsme na motorce udělali od prvního testování v Jerezu. Děkuji Filippo Preziosovi za to, že jsem měl možnost se znovu svézt.”

“Pro tento test jsme Valemu připravili upravený rám a další zajímavé věci. Zpětná vazba byla pozitivní. Časy se od posledního testu zlepšili, což je další potvrzení toho, že jdeme správným směrem. Velké díky Valemu a Nickymu, stejně tak i lidem z Teamu a Ducati, kteří pracují velmi tvrdě.” Doplnil Filippo Preziosi.

Nicky Hayden při testování v Mugello