Šampionát MotoGP se vrací do USA na domácí okruh jezdce továrního týmu italské Ducati Nicky Haydena. Američan, který se narodil a dodnes bydlí jen několik hodin od okruhu, se během letní přestávky svezl na Ducati 1198SP právě na okruhu v Indianapolis, kde se v neděli rozjede další bitva o cenné body do šampionátu. Sekce mezi pátou a šestnáctou zatáčkou dostala letos nový “koberec”.

Valentino Rossi

Valentino Rossi chce hlavně vyzkoušet nastavení z Brna

Nicky Hayden, jehož nejlepší umístění na Indy je pódium z roku 2009, bude sedlat speciál Ducati GP11.1, tak jako jeho stájový kolega Valentino Rossi. Italský závodník přezdívaný The Doctor zde vyhrál v roce 2008, ale ani tak nepatří mezi jeho oblíbené tratě. On i jeho tým by chtěli potvrdit pokrok, který udělali v nastavení motocyklu Desmosedici. Rossiho závodění v USA ale baví, stejně jako Hayden tam má mnoho fanoušků, kteří se přidají k americkým dukatistům, kteří podnikají roční výjezd na “Ducati Island”.

Valentino Rossi: “Indy je těžká trať a také to není přímo jedna z mých oblíbených. Uvidíme, jak se nám na ní s Ducati zadaří. Letos položili nový koberec, takže by se měli kondice okruhu zlepšit. Nám se také podařilo udělat pokrok v nastavení motocyklu v Brně a tak uvidíme, zda potvrdíme, že změny byly k lepšímu. Nicméně si závodění v Americe velmi užívám, že to vždy skvělé ta atmosféra a fanoušci. Na druhé straně je mi velmi líto, že s námi již nebude Claudio Castiglioni, který pro celý motocyklový svět udělal mnoho. Mě pomohl začít závodit v šampionátu Sport Production 125, když mi bylo 14.”

The Doctor

The Doctor v akci

Nicky Hayden: “Jedeme na Indy! A uvidíme, co přinese nový povrch. Měl jsem možnost trať projet a nerovnosti jsou jednoznačně pryč, ikdyž si  myslím, že to v pátek ještě potrvá, než se trať kompletně vyčistí. Opravdu se na víkend těším. Vždycky si užívám domácí závod před svými přáteli a rodinou, ale nyní se potřebuji soustředit na svou práci. Zatímco si budu užívat závodní víkend, tak se chci pokusit udělat dobrý výsledek. Tým pracoval velmi těžce na tom, aby mi umožnil v Indy jet na nové motorce a tak je teď na mě, abych jim to splatil dobrým výsledkem!”

Nicky Hayden se těší na domácí závod v Indianapolis

Nicky Hayden se těší na domácí závod v Indianapolis