Při trénincích před Grand Prix České Republiky se snažili jezdci Ducati zlepšit nastavení pro Rossiho GP11.1 a Haydenovu GP11. Na konci odpoledního tréninku se italovi povedl zajed opravdu slibný čas, který byl na závěr sedmým nejlepším. Zítra se bude snažit pokračovat ve zlepšení. Oproti tomu američan Hayden měl problémy s přilnavostí zadního kala a jeho nejlepší čas ve druhém tréninku byl až čtrnáctý.

Rossi sděluje dojmy

Valentino Rossi sděluje dojmy

Valentino Rossi: “Dnes jsme začali lépe, než v předešlých závodech. I když jsem dojel sedmý, tak náš čas nebyl tak špatný. Spies a Dovizioso jsou sice před námi, ale jejich náskok není tak velký. To je pozitivní. To důležité je to, co se nám podaří předvézt zítra. Dnes jsem si vedl dobře na druhé části trati, ale ztrácel jsem na částech T1 a T2, takže na ně se musíme zítra zaměřit. Měli jsme problémy na začátku odpoledního tréninku kvůli tvrdé pneumatice, o které jsme si mysleli, že bude dobrá. Hodně se klouzala a tak jsme převlíkli na měkkou směs a hodně mi to pomohlo. Také jsme udělali další změny v nastavení přední části motocyklu a to také pomohlo zlepšit můj pocit. Doufáme, že se nám podaří dokončit závod na měkkých pneumatikách a zítra se pokusím na nich odjet co nejvíce kol, abychom se přesvědčili, že to půjde.”

Vale Rossi a Nicky Hayden

Vale Rossi a Nicky Hayden

Nicky Hayden: “Byl to opravdu flustrující den. Máte dva týdny volno a pracujete opravdu těžce, uděláte všechny ty věci, které vám pomůžou. Když ale sednete na stroj, tak je to váš nejhorší den v roce. To je vážně frustrující. Hlavní problém je, že mám malou přilnavost zadního kola při nájezdu do zatáčky a na výjezdu se to hodně smeká. Na této trati je spousta dlouhých a rychlých zatáček, a když jste pomalý, ztrácíte čas. Snažili jsme se zlepšit několik věcí, ale ve skutečnosti jsme velký pokrok neudělali. Byl to opravdu těžký den. Nejsem spokojený s výkonem. Snad to bude zítra lepší.”