Valentino Rossi ve středu ukončil soukromý dvoudenní test Ducati Desmosedici v Misanu. Společně se svým týmem se Ital věnoval testování nového rámu a kyvné vidlice, najezdil celkem 80 kol.

Valentino Rossi za dva dny testování najezdil celkem 80 kol. Hlavně se věnoval úpravám na rámu, který poprvé vyzkoušel při testech v Mugellu 15. července. Mimo další změny Ital vyzkoušel i nový rám a kyvnou vidlici, která bude k dispozici příští závod v Misanu.

Mezitím přišla zpráva od Nicky Haydena z USA, která potvrdila, že léčení pokračuje podle plánu tak, aby se mohl vrátit do závodů MotoGP na Velkou cenu Misana, která se jede za 14 dní.

Valentino Rossi
“Udělali jsme nějaké testy s nastavením rámů a výsledky jsou zajímavé, i když pořád ještě nemáme srovnání s ostatními jezdci. Také jsme pracovali na nastavení motocyklu s cílem omezit propad ve výkonu, se kterým máme pořád problémy, když začínají odcházet pneumatiky. I zde máme nějaké pozitivní závěry, ale i ty je potřeba vyzkoušet v závodě.”

Nicky Hayden
“Bylo těžké sedět doma, když ostatní závodí. No, a přijít o testování je něco, co já opravdu nemá rád. Všechno ostatní je ale pozitivní. Kosti sice za deset dní nesrostou, ale otok už je pryč a celkově se cítím lépe. Všechno jde podle plánu a já se opravdu těším na to, až zas usednu na motorku.”

Filippo Preziosi
“Během těchto dvou dní jsme se s Valentinem věnovali testování rámu. Na základě dat a zkušeností, které jsme získali, přivezeme na další závod nový rám a kyvnou vidlici. Mezitím bude oddělení Ducati Corse pokračovat ve vývoji, který byl schválen v červnu v Aragonu.”

Valentino Rossi

Valentino Rossi