Letošní sezona Mistrovství světa silničních motocyklů se ještě ani pořádně nerozběhla a tovární tým Ducati Marlboro již pilně pracuje na přípravě na další sezonu 2012, kdy budou moci týmy MotoGP používat motocykly s litrovými motory. Dnes testoval tovární tým na španělském okruhu Jerez de la Frontera, kde se minulý víkend jel druhý závod letošní sezony. Na trati nechyběl ani Valentino Rossi sedlající motocykl Ducati GP12 (specifikace 2012).

Dnešní testování doprovázely doslova letní teploty (vzduch 29 a trať 41 stupňů). Rossi vyrazil na trať něco po jedenácté a během prvního vyjetí odkroužil šest kol. Poté se pokračovalo v práci po celý den a Vale se nakonec zastavil na hodnotě 50 kol za den.

Po dnešním dni testování Rossi řekl: „Jsem spokojený. Motocykl Ducati GP12 se mi líbí. Podle mého názoru je tato motorka mnohem zábavnější na řízení než současné osmistovky. Byl to první test tohoto motocyklu na trati, takže jsme měli před sebou mnoho práce, ale motor musím skutečně pochválit. Celý den mne bavilo na tomto stroji jezdit a je příjemné, když můžete zatáčky znovu projíždět ve smyku. Je to motorka, na které budeme závodit v příštím roce, takže je pro nás tento test hodně důležitý.”