Loňský vítěz MotoGP Jorge Lorenzo sice zmírnil svůj postoj ke startu na okruhu v Motegi, ale největší superhvězda silničních závodů, ital Valentino Rossi se nyní jasně postavil proti.

Jaderná elektrárna Fukušima, která byla letos v březnu poškozena silnou vlnou Tsunami, leží asi 110km od závodního okruhu Twing Ring Motegi, na kterém je plánovaný závod 2. října 2011. Japonští výrobci motocyklů Honda a Yamaha, kteří mají v šampionátech dva hlavní uchazeče o titul mistra světa silničních motocyklů, jsou odhodlaní v Motegi závodit. Samotní jezdci, Lorenzo a Stoner, se ale razatně vyjádřili proti, ikdyž své výroky nyní zjemňují, stále závodit nechtějí.

The Doctor - Valentino Rossi

The Doctor - Valentino Rossi

Do sporu mezi pořadatelem MotoGP a jezdci se tak vložila i největší hvězda Valentino Rossi, který do této doby vyčkával, jak dopadne rozhodnutí organizace Dorna (pořadatel šampionátu MotoGP, pozn. redaktora).

Nemyslím si, že do Japonska pojedu, řekl Rossi novinářům z BBC.

„Všichni máme obavy a závodění v Motegi mi nepřijde rozumné. Doufal jsem, že pořadatelé šampionátu udělají správné rozhodnutí, to se ale nestalo a nyní máme závažný problém.“ Dodal Valentino.

Valentino Rossi i přes nesouhlas se závoděním v Motegi navrhl, že by se mohl závod přesunout například na okruhu v Suzuce, který leží více na jih a MotoGP se zde jelo naposledy v roce 2003. Problémem by ale pro start v Suzuce mohla být nedostatečná bezpečnostní opatření na okruhu.

Jezdci, kteří zatím jasně potvrdili svou účast na GP Japonska v Motegi jsou Hiroshi Aoyama z týmu Honda Gresini, Colin Edwards a Cal Crutchlow z týmu Yamaha Tech3.

Valentino Rossi do Motegi nechce

Valentino Rossi do Motegi nechce