Několikanásobný mistr světa v MotoGP Ital Valentino Rossi převedl během víkendového závodu královské kubatury na francouzském okruhu Le Mans skvělý výkon a zajel vůbec první pódiový výsledek na motocyklu Ducati. Zároveň Rossi během tohoto závodu dokázal porazit svého bývalého týmového kolegu Jorge Lorenza, což pro něj má také velký význam.

„Věděl jsem, že v tomto závodě mám na to, abych porazil Lorenzo. To jsem si také před startem nedělního závodu vzal jako cíl. S umístěním na pódiu jsem já i celý tým opravdu spokojený, protože to ukazuje, že celý vývoj a naše práce jde správným směrem. Během tohoto závodu jsem si na Desmosedici užil hodně zábavy a už na začátku jsem se cítil opravdu dobře. Naše časy na kolo byly až do konce závodu dobré, z toho mám také radost. V ranním warm-upu jsme ještě zapracovali na nastavení a udělali pár změn, které nám potom v závodě přinesly několik desetin sekundy na kolo k dobru,“ řekl po závodě Valentino Rossi.

Valentino měl dokonce i na druhé místo, ale o to se pral se svým krajanem Andreou Doviziosem a tento boj stejně jako v Estorilu prohrál.

„Byl jsem moc nedočkavý a můj předjížděcí manévr jsem odstartoval moc brzy. Dovizioso měl potom ještě dostatek času na to, aby mi to vrátil a on to udělal,“ dodal Valentino Rossi.