Ve čtvrtek čtvrt hodiny před třetí se konal smuteční obřad pro tragicky zesnulého Marca Simoncelliho v jeho rodném vesničce Coriano v provincii Rimini. Obřadu přihlíželi tisíce lidí včetně známých lidí a jeho nejbližších.

Marcovu rakev do kostela donesli jeho přátelé a členové týmu Gresini a vedle ní umístili jeho motocykl 250ccm, se kterým vyhrál šampionát v roce 2008 a na druhé straně stála jeho Honda, se kterou jezdil MotoGP. Všude vysely vlajky s jeho číslem a Marcovi fotky.

Fanoušci před kostelem mohli sledovat celý obřad na velkoplošné televizi, stejně tak jako na okruhu v Misanu, který je kousek od Marcova rodného městečka.

V první řadě seděli Marcovi rodiče Paolo a Rosella, sestra Martina a Marcova dívka Kate. Obřadu přihlíželi i hvězdy a kamarádi jako Valentino Rossi, Giacomo Agostini, Alex Criville, Simone Corsi, Yuki Takahashi, Raffaele de Rosa, Chaz Davies, Mattia Pasini, Manuel Poggiali, Jorge Lorenzo, Andrea Dovizioso, Randy de Puniet, Loris Capirossi, Toni Elias, Hiroshi Aoyama a Alex de Angelis.

Nechyběli ani přezident FIM Vito Ippolito a šéf Dorny Carmelo Ezpeleta, který obřad komentoval slovy: “Bylo to neuvěřitelně emotivní odpoledne. Potom, co člověk vidí tisíce fanoušků, kamarádů, členů týmu, vlastně celý paddock, tak je jasné, jak skvělý člověk a jezdec nás opustil. To všechno ukazuje, jak velkou stopu zde zanechal. Bylo hezké vidět celou MotoGP rodinu pohromadě pro Marca. Nikdy nezapomeneme, Marco.”

Neuvěřitelnou sílu demonstrovali Marcovi blízcí v čele s jeho otcem. Zde se můžete podívat na sestřih smutečního obřadu.

Marco Simoncelli

Marco Simoncelli