Po nevydařeném závodě v Laguna Seca, kdy Marco Simocelli utrpěl pád, si chtěl ital hlavně dobít baterky a připravit se na druhou část sezóny. Na Masarykově okruhu v Brně dokázal Marco na svém motocyklu 250ccm vyhrát a proto si nemohl přát lepší okruh pro svůj kýžený dobrý výsledek v letošní sezóně.

Marco Simoncelli

I Hiroshi Aoyama se vrací na trať po přestávce, kterou velmi potřeboval, protože se stále zotavuje ze svého zranění, které si přivodil při závodě v Assenu. Jeho cílem je ukázat slibnou formu nyní v podzimní části šampionátu MotoGP, kterou dokazoval v začátcích první poloviny.

Masarykův okruh, který byl nazván po prvním prezidentovi Tomáši G. Masarykovi, byl otevřen v roce 1987 a poprvé se na něm jelo Moto Grand Prix v roce 1993. Byl postaen jen kousek od starého silničního okruhu, který pravidelně vítal více jak 200 tisíc lidí, aby mohli sledovat bitvy legendárních jezdů jako, Phil Read, Mike Hailwood a Giacomo Agostini, který zde vyhrál celkem sedmkrát.

Marco Simocelli: “Samozřejmě bych jel raději na dovolenou s úplně jiným výsledkem, ale bohužel je to tak, jak to je. Musíme se učit ze svých chyb a z toho, co se stalo v Laguna Seca a posunout se kupředu. Po báječné dovolené někde v amerických národních parcích jedu do Brna pro nejlepší možný výsledek. Musíme se soustředit na druhou polovinu sezóny a pokusit se zajet nějaké dobré výsledky. Tento okruh sedí mému jezdeckému stylu, ikdyž mi to loňskou sezónu v MotoGP moc nešlo. Předtím jsem tu ale vyhrál závod 250ccm a také jsem si zde vyjel pole position a pódium ve 125ccm. Celkově se mi okruh líbí a doufám, že se mi bude dařit.”

Hiroshi Aoyama: “Výsledek z Laguna Seca nebyl nijak zvlášť příjemný, ale ještě jsem nebyl v dobré fyzické kondici, tak jak je tomu teď po přestávce. Doufám, že jsem v dobré formě pro závod v Brně. Bude to můj první závod v Brně, protože jsem byl minulý rok zraněný a tak to pro mě bude nová zkušenost v MotoGP. Trať se mi líbí a v roce 2006 jsem se zde umístil na pódiu v kubatuře 250ccm. V roce 2009 jsem pak opět ve 250ccm skončil čtvrtý. Určitě jsem dostatečně motivovaný k dobrému výsledku.”

Hiroshi Aoyama

Fausto Gresini, šéf týmu Honda Gresini: “Po relativně krátké letní přestávce jedeme do Brna, kde začíná podzimní část šampionátu. Grand Prix České Republiky má nad sebou otazník, jak to s tímto závodem v budoucnu bude. Probíhají zde velké diskuze. Náš cíl je ale pokračovat v projektu “Simoncelli” se stejnou profesionalitou, jako vždy. Naším cílem je mu pomoci dosáhnout dobrý výsledků, které nám zajím z různých důvodů unikají. Okruh v Brně našemu týmu vždy přinášel štěstí. Já jsem zde vyhrál světový šampionát v kubatuře 125ccm a také jsme zde slavili první pódium Alexe Barrose, tak jako sté pódium pro Toni Eliase vloni. Pro nás je to velmi přátelské prostředí a doufáme, že nám tento víkend bude přát.”