Marco Simoncelli přijíždí do Aragonu positivně naladěn a doufá, že jeho výkon, který předvedl v posledním kole závodu v Misanu, bude odrazovým můstkem pro Velkou cenu Aragonie, která odstartuje v neděli 18. září. Cíl italského jezdce je v posledních pěti závodech zajíždět takové výsledky, které mu unikaly v začátcích sezóny. Jeho bojovný temperament, který italského závodníka občas stojí cenné body, nyní pomohl k upevnění týmových vztahů a vytvoření vzájemné důvěry.

Pro prestižní podnik MotoGP je to již druhý závod na trati v Aragonii, která byla navrhnuta známým německým architektem Herman Tilkem ve spolupráci s hvězdou Formule 1 Pedro de la Rosou. Loňský závod Simoncelli skončil na sedmé pozici, ale na šestého Valentina Rossiho ztratil pouhou vteřinu.

Marco Simoncelli

Marco Simoncelli

Marco Simoncelli “To poslední kolo při závodu v Misanu bylo naprosto svělé. Užil jsem si bitvu s Doviziosem a Spiesem, kdy jsme se asi dvakrát nebo třikrát předjeli. Každé to malé předjetí bylo skvělým zážitkem jak pro mě, tak pro naše fanoušky. Teď musíme tohle tempo udržet, aby na konci sezóny bylo proč jásat. Pořád se zlepšujeme a v posledních závodech zajíždím konsistentní výsledky. I přesto, že jsem si závod v Misanu užil, je ale potřeba, abychom bojovali o pódium. V Aragonu jsem si loni nevedl špatně a trať se mi líbí, tak doufám v dobrý výsledek. Potřebovali bychom v tréninku o trochu zlepšit naše tempo, abychom mohli bojovat o pódiové časy, tak jako na začátku sezóny. Je zřejmé, že nálada v týmu je úžasná a to je další motivací pro bitvy o dobré výsledky.”