Grand Prix České Republiky se zapíše do dějin motocyklových závodů, jako osvobozující pro Marco Simoncelliho z týmu San Carlo Honda Gressini, který nakonec obsadil pódiovou, třetí, příčku. Doufejme, že to bylo pro Marca jedno z mnoha úspěchů a že konečně prolomil smolné období.

Marco Simoncelli

Bitva o třetí pozici mezi Simoncellim a Lorenzem

Marco Simoncelli: “Jsem opravdu šťastný. Tento rok jsem byl velmi silný, ale letos to bylo těžké, protože jsme museli řešit několik obtížných situací. Ani já ani celý tým jsme ale neztratili víru a konečně přišel skvělý výsledek, za který bych rád všem, kteří se na tom podíleli, včetně Hondy, poděkoval. V posledním kole jsem si přál jen to, aby se nestalo nic zlého a naštěstí všechno vyšlo. Jsem výsledkem opravdu potěšen. Moc dobře jsem neodstartoval a navíc jsem se musel dostat před Valentina Rossiho, který se nehodlal vzdát a první tři zatáčky se hodně bránil. Ještě mám na kombinéze stopy pneumatik! Byla to vážně pěkná bitva, i když velmi krátká. Na konci jsem se ještě snažil zaútočit na Doviziosa, ale jel velmi tvrdě a já se radši rozhodl udržet svoji pozici, protože jsem věděl, že Lorenzo se na mě chystá.”

Marco Simoncelli slaví třetí pozici

Marco Simoncelli slaví třetí pozici v Brně

Hiroshi Aoyama: “Jsem spokojení s tím, že jsem dokončil závod a ještě na devátém místě. Měli jsme problémy s přilnavostí, ale celkově funguje motorka dobře. I fyzicky jsem se cítil dobře a to znamená, že se mohu těšit na další závody. Také jsem šťastný za Marca – byl to pro náš celý tým skvělý víkend a rád bych všem pogratuloval”.