Italský závodník Marco Simoncelli má za sebou velmi dobrý start do letošní sezony šampionátu Mistrovství světa silničních motocyklů, kdy v obou závodech královské kubatury MotoGP dokázal držet krok s těmi nejlepšími. Jezdec satelitního týmu San Carlo Honda Gresini měl dokonce při posledním závodu na španělském okruhu Jerez de la Frontera nakročeno ke svému premiérovému vítězství v závodu královské kubatury MotoGP, potom ale bohužel chyboval a následný pád mu tuto šanci pokazil.

„Po závodu v Jerezu jsem byl opravdu zklamaný. Byla to moje chyba a bohužel se s tím už nedalo nic udělat. V první zatáčce okruhu mi ustřelilo přední kolo a následně se kouslo i zadní a přišel silný highsider. Něco takového se v závodech bohužel může stát, ale i přesto mám radost z toho, že jsem všem ukázal naši sílu. Letos mám na to, abych držel tempo s těmi nejlepšími a bojoval o vítězství v závodech,“ řekl Simoncelli.

Poté Marco pokračoval také se stížností na traťové komisaře v Jerezu, kteří mu v po pádu neposkytli takovou podporu, jakou by si představoval.

„Nejvíce mne frustrovalo to, že jsem se ze strany traťových komisařů nedočkal vůbec žádné podpory, narozdíl od jiného nejmenovaného závodníka. Moje motorka nebyla zničená a s trochou pomoci bych se mohl vrátit na trať a zajet ještě dobrý závod. Bohužel jsem ale musel odejít rovnou do boxu,“
dodal zklamaný Simoncelli.