V neděli 2. října se v Japonské Motegi pojede patnáctá velká cena šampionátu MotoGP. Závod byl přesunut na podzimní datum z důvodu katastrofy, kdy v dubnu Japonsko postihlo zemětřesení a následně vlna Tsunami. Díky jejich neuvěřitelnému odhodlání drží Japonci po šesti měsících opět hlavy vzhůru a jsou připraveni hostit motocyklový šampionát MotoGP. Pro motocyklový svět to nebylo jednoduché rozhodnutí, zda do postižené oblasti jet nebo ne, ale tenhle víkend nakonec všichni přijíždějí, aby se utkali o další světové body.

Pro Itala Marco Simoncelliho to je další možnost si vynahradit čtvrté místo z Aragonie a pokračovat tak ve skvělé formě. Hiroshi Aoyama by naopak rád předvedl svůj potenciál před domácím publikem. Kdyby nebylo problémů s přední pneumatikou, Simoncelli mohl bojovat v Aragonii o pódium.

Marco Simoncelli

Marco Simoncelli

Marco Simoncelli “Je to velká hořkost skončit na čtvrtém místě, když vím, že jsem mohl bojovat o pódium. Bohužel přední pneumatika byla příliš opotřebovaná, a i kdybych nebyl v jedné zatáčce dlouhý, tak jsem mohl Lorenza předjet. Je to sice škoda, ale v Motegi budu mít možnost si to vynahradit. Motegi je jeden z mých nejoblíbenějších okruhů. Je tam pár pasáží, kde se musí brzdit hodně ostře a také několik částí, kde se musí vyjíždět opravdu rychle, což pro mě není úplně nejlepší, ale pokusím se udělat vše, co budu moct. Loňský závod nebyl tak špatný, bojoval jsem s Colinem Edwardems o páté místo a na 250ccm jsem v roce 2008 a 2009 vyjel pole position. Měl jsem teď čas po závodu v Aragonii, abych si zajel do Anglie vyzkoušet speciál Ford Fiesta WRC. Strávil jsem dva intenzivní dny vedle Mikko Hirvonena, legendě na čtyřech kolech, který mi řekl, že jsem si vedl dobře a že bych měl v rally budoucnost. Uvidíme!”

Hiroshi Aoyama “S minulým závodem v Aragonii jsem byl spokojen jen na půl. Skvělé bylo to, že jsem byl schopen bojovat s Rossim a Crutchlowem, ale konečný výsledek nebyl nic moc. No alespoň jsem se na motorce cítil dobře, což mi dává motivaci k domácí ceně v Japonsku. V Motegi budu mít hodně fanoušků a chci jim dát dobrý výsledek. Je to pro mě důležité závodit v Japonsku, kde byli lidí po té tragédii velmi silní a plní odhodlání.MotoGP je pro Japonce důležitá, a i když to nebylo vůbec jednoduché a rozumím i tomu, že ne všichni chtěli v Japonsku závodit, to, že nakonec přijíždí všichni, je proste splněný sen! ”