Američan Ben Spies má před sebou již druhou sezonu v šampionátu Mistrovství světa silničních motocyklů, letos ale v pozici jezdce továrního týmu japonské továrny Yamaha. Spies zahájil spolupráci s Yamahou již v roce 2009, kdy vyhrál hned ve své premiérové sezoně titul v Mistrovství světa superbiků, poté přešel v loňském roce do MotoGP k týmu Monster Yamaha Tech 3 a stal se nejlepším nováčkem roku 2010. Letos jezdce přezdívaného „Texas Terror“ čeká práce v továrním týmu a po jeho boku bude závodit úřadující mistr světa Španěl Jorge Lorenzo. Benovým týmovým manažerem bude pan Massimo Meregelli, s nímž Ben získal titul v superbicích.

„Mám okolo sebe skvělý tým lidí a teď je už jen na mě, jaké výsledky předvedu. Spolu s Massimem (Meregalli) si dobře rozumíme a jsme zvyklí na naši práci již ze superbiků. Máme velké cíle a ambice a vzájemně se doplňujeme, vyhráli jsme spolu titul v superbicích a už se nemohu dočkat, až s ním budu znovu spolupracovat. Co se týče naší motorky, v loňském roce nám chyběla maximální rychlost na rovinkách, ale jinak byla Yamaha M1 fantastický komplet. Je velmi dobře ovladatelná a pokud se zapracuje na motoru, bude dokonalá. Už se moc těším na první test v Sepangu, protože vůbec nevím, jaké změny na motorce přes zimu proběhly,“ řekl Spies.

Poté Ben Spies hovořil o svých cílech pro sezonu 2011.

„Já osobně chci být každým rokem lepší, než v tom předešlém. V roce 2010 bylo mým nejlepším výsledkem druhé místo, potom jsem dojel třetí, čtvrtý, pátý a jednou jsem vyhrál kvalifikaci. Nedosáhl jsem na žádný senzační výsledek, ale dojížděli jsme konzistentně na bodovaných pozicích. Takže cíl pro letošní sezonu je jasný – chci stabilně bojovat ve vedoucí skupině a vyhrát závod MotoGP. V konečném hodnocení šampionátu jsem byl v loňském roce šestý, letos je mým cílem umístění v první pětce,“ dodal Spies.