Šťastný konec Velké ceny USA v Indianapolis zažil český závodník, Jakub Kornfeil. Z legendární Cihelny si za skvělý výkon odvezl osm mistrovských bodů.

Start se Jakubovi úplně nevydařil, před něho se dostali Jonas Folger a Miguel Oliveira, ale Čech se udržel na konci vedoucí skupinky jezdců. Postupně se skupinka rozdělila a Jakub sváděl boj o deváté místo se Španělem Moncayem a Francouzem Masbouem.

Jakub nakonec devátou pozici udržel a čeští fanoušci se mohli radovat. V závěru ještě překvapivě upadl Viňales a Kuba si tak připsal osm mistrovských bodů. Na vítěze Velké ceny, Saloma, měl ztrátou pouze jedenáct vteřin.

Jakub Kornfeil k závodu řekl: „Start jsem neměl špatný. Malý problém ale přišel ve druhé zatáčce, do které jsem nenajel úplně nejlíp. Abych řekl pravdu, v úvodních kolech jsem se necítil moc dobře, a proto jsem nechtěl nijak bláznit. Během závodu jsem se usadil ve tříčlenné skupince s Moncayem a Masbouem. Byl to dobrý souboj plný předjížděcích manévrů, takže jsem si docela dobře zazávodil. Oba dva soupeři byli opravdu hodně rychlí a Moncayo se pokoušel o předjetí snad úplně všude.”

Jakub si ale postěžoval na své pneumatiky: “Posledních pět kol to byl opravdový masakr, protože to téměř vůbec nedrželo. Zejména pak předek, který měl tendenci se neustále zavírat. Moc tomu nepřidávalo ani velké teplo. Neustálé útoky ze strany Moncaya se mi podařilo ustát a nakonec jsem si dojel pro to osmé místo, se kterým dneska můžu být spokojený. Těch osm bodů obrovsky pomohlo. Sice jsem se průběžně nikam neposunul, ale stáhl jsem soupeře přede mnou.”

“Největší radost mám pak ze ztráty, o kterou jsem zaostal, protože dnešních jedenáct vteřin za vítězem opět posunulo mé osobní maximum. Za týden nás bude čekat domácí závod v Brně, na který se už teď velmi těším!“ Dodal Kuba na závěr.

Jakub Kornfeil

Jakub Kornfeil

Zdroj: www.jakubkornfeil.com