Odpolední kvalifikace královské kubatury MotoGP byla plná pádů. Ve stejném místě upadl nejdříve Casey Stoner, po velmi nepříjemném highsideru. Následné vyšetření ukázalo přetrhané vazy v levém kotníku.

“Je to po prvé, kdy jsem nebyl po nehodě schopen odejít po svých. Jakmile jsem se chtěl postavit, viděl jsem, že moje chodidlo je v divném úhlu. Bolest mi vystřelovala do celé nohy a pak jsem ucítil, jak se mi kotník vrátil zpět do správné polohy.” Řekl Stoner o pocitech po nehodě.

“V nemocnici mi udělali rentgen, který ukázal, že mám přetrhané skoro všechny vazy v kotníku a hodně pohmožděnou holeň. Zítra se uvidí, jestli budu moci závodit.” Dodal Australan ke svému zranění.

Na závěr řekl: “Jsem moc zklamaný, protože jsem měli na to získat pole a vyhrát závod. Dneska spadlo hodně jezdců, doufám, že jsou všichni OK.”

Nicky Hayden

Nicky Hayden

Dalším, kdo spadl byl domácí jezdec Američan z Texasu, Ben Spies. Obdobně jako Stoner i on utrpěl silný highsider. Měl ale štěstí a z nehody odešel po svých. Dokonce se na posledních osm minut do kvalifikace vrátil, svůj čas ale nevylepšil.

Ben k nehodě dodal: “Rameno mě hodně bolí, možná jsem si přetrhal nějaké vazy. Dostává se mi lékařská péče, tak uvidíme zítra, jak se budu cítit. Je to moc znepokojující, protože se nám celý víkend dařilo a já motorce věřil. Myslím, že jsme mohli atakovat i první místo. Povrch okruhu je velmi těžký a dneska se to stalo osudným pro více jezdců.”

Deset minut před koncem se k zemi odporoučel i další domácí jezdec, Nicky Hayden, který stejně jako jezdci před ním dostal masivní highsider. Američan na chvíli upadl i do bezvědomí. Ihned byl převezen do zdravotního centra, kde bylo vyloučeno vážné zranění. Vyšetření ale ukázalo četné zlomeniny na pravé ruce. Nicky bude ale, kvůli chvilkové ztrátě bezvědomí v nedělním závodu, chybět.