Australana Casey Stonera závodícího v továrním týmu Repsol Honda čeká ihned po víkendové Grand Prix Francie první test litrového prototypu motocyklu MotoGP určeného pro příští sezonu 2012. Tento test továrny Honda se odehraje v průběhu příštího týdne na španělském okruhu Jerez de la Frontera.

Australana čeká pouze jednodenní testování litrového prototypu, na trati bude přítomen i jeho španělský týmový kolega Dani Pedrosa. Samotný Stoner ale z tohoto testu uvnitř sezony moc velkou radost nemá, takové testy by dle svých slov raději nechal až po skončení sezony.

„Nemám velkou radost z toho, že budeme v průběhu letošní sezony testovat novou litrovou motorku určenou pro příští rok. Letos stále závodíme na osmistovkách a tento test mi akorát rozladí jezdecký styl. Myslím si, že by bylo rozumnější nechat takové testy až na podzim. Bohužel máme k dispozici velmi málo času k testování a musíme využít každé možnosti, abychom vyvíjeli nový motocykl. Samozřejmě je to pro mne vzrušující pocit posadit se znovu na litrový prototyp, ale potom se nebudu chtít vracet na osmistovku! Určitě to bude zábava a už se těším na příští rok, kdy s těmito stroji budeme závodit,“ řekl Casey Stoner.

Na rozdíl od Hondy například italská Ducati litrový motocykl už testovala minulý měsíc, zato Yamahu takový test čeká teprve na začátku července v italském Mugellu.