Dvojnásobný mistr světa v královské třídě MotoGP™ Australan Casey Stoner ukončil testování v Sepangu s devátým nejrychlejším časem celkově a zpečetil tak svůj debut na závodní tratě pod značkou Ducati.

Celý svět sledoval Stonerův návrat do sedla Ducati při letošních prvních testech v Sepangu. Casey na trať poprvé vyrazil v sobotním privátním testu a v úterý a středu se připojil k týmovému testování oficiálně.

Casey Stoner pri testovani v MotoGP v Sepangu 2016

Ačkoliv jsou to již 4 roky, co naposledy aktivně závodil v MotoGP, ukázal, že tituly získané v letech 2007 a 2011 nebyly dílem náhody. Jeho jízda byla ovlivněna úterním pádem Lorise Baze, kdy zajel pátý čas s hodnotou 2’01.070. Ve středu na konci testů byl Stonerův motocykl nejrychlejší Ducati a to stačilo na devátý nejlepší čas celkově, pouhých just 1.490s odstupu na Jorge Lorenza.

Slibný začátek pro australského jezdce, zvládl odjet velikou porci okruhů a soustředil se primárně na GP15, a nový model GP16 raději ponechal pro tovární jezdce Andreu Iannone a Andreu Doviziosa.

Další test se jede na Stonerově domácím okruhu Phillip Island již 17. února. Ducati prohlásila, že se oficiálních testů nebude účastnit. .

Casey Stoner: “Celkově vzato se podařilo pár dobrých dnů a sám sebe jsem překvapil, že jsem zvládnul tři testovací dny v kuse. Fyzicky se teď právě cítím skvěle, ale jsem si jist, že zítra to bude opačně! Byl to velmi pozitivní test, nejen proto, že jsme na motocyklech odvedli hodně dobré práce, i proto, že jsem byl okamžitě schopen jet rychle. Dnes to nebylo špatné, i když jsme mnoho kol neodjeli. Ve dvou výjezdech jsme porovnávali dvě různá nastavení geometrie. Potom ale přišel déšť a nebylo možné v testování pokračovat. Po dešti jsme ještě stihli něco odjet na suché trati, ale provázeli nás problémy s přilnavostí zadního kola. To jsme hodně času ztratili hledáním nového nastavení odkud bychom se odpíchli. Ale jak jsem řekl, jsem hodně spokojen jak věci šlapou a práce s Gigim (Dall’Igna) a týmem byla prostě fantastická…!”