Casey Stoner při Velké ceně Aragonie před 63 tisíci diváky dokázal po osmé v sezóně projet cílem jako první. Casey dokázal během víkendu zajet nejen nejrychlejší pole position s časem 1’48.451s, ale také nejrychlejší kolo během závodu – 1’49.046s. Stoner se odměnil i týmu Respol Honda, kterému dovezl sté vítězství od podepsání partnerství v roce 1995, kdy poprvé vyhrál Stonerův krajan Australan Mick Doohan.

Šampionát se nyní přesouvá do Japonské Motegi, kde se 2. října pojede patnáctý závod seriálu MotoGP. Lídr šampionátu Casey Stoner si nyní užívá náskok 44 bodů na druhé Lorenza, kdy do konce sezóny zbývá 5 závodů.

Casey Stoner

Casey Stoner “Před závodem se všichni obávali silného větru a vůbec odlišných podmínek, než které tu vládli po celý víkend. My jsme to vzali v potaz a důkladně ohřívali pneumatiky s tvrdou směsí. Start byl průměrný, vzal jsem do nalevo a jen tak tak jsem se vyhnul střetu s Danim, ale Ben to vzal zvenku a já jsem šel do první zatáčky třetí nebo čtvrtý. Na motorce jsem se ale cítil příjemně a chtěl jsem co nejrychleji dopředu. Vyrazil jsem přes Daniho a snažil se ujet. Dani se pár kol držel, ale pomalu ztrácel a já zvyšoval náskok. Myslím, že všichni měli problémy s teplotou pneumatik, ale moje motorka pracovala skvěle a mě to vůbec nevadí, že se v zatáčkách trochu klouže. Obrovské díky patří týmu a tohle vítězství pro Repsol je opravdu něco!”

Dani Pedrosa “Celý víkend bylo vidět, že je Casey hodně rychlý. V první části okruhu jsem ztrácel nějaké desetinky, ale v dalších jsem nebyl schopný to stáhnout. V druhé polovině se mi zadní kolo pořád smekalo, což jsem si i užíval, škoda jen, že jsem nebyl blíž Caseymu. Se zadní pneumatikou jsem měl problémy celý závod. Pro mě byl cíl udržet si náskok od Lorenza a Spiese a dojet si pro další pódium. V posledních třech závodech jsme skončili druzí, což není vůbec špatné, ale i tak se pořád intenzivně připravujeme na zbývající Grand Prix.”