I přestože jezdec továrního týmu Repsol Honda Australan Casey Stoner patřil v předsezónních testech na malajském okruhu Sepang k nejrychlejším jezdcům MotoGP, nechce být označován za favorita letošního ročníku královské kubatury. Silnou konkurenci vidí Casey jak ve svém vlastním týmu v podobě Andrea Doviziosa a Dani Pedrosy, tak i v ostatních týmech, kde jsou silní jezdci jako Ben Spies, Jorge Lorenzo nebo Valentino Rossi.

„Nepovažuji se za favorita letošní sezony. Myslím si, že letos máme na startu ještě více jezdců, kteří mají na vítězství v závodech, než v loňském roce. Je pravda, že v současné chvíli si lepší výsledky ani přát nemohu. Když jsme se dívali na moje časy během předsezónních testů a porovnávali je s naší konkurencí, tak jsem byl stabilně rychlejší. To mi samozřejmě posiluje moje sebevědomí,“ říká mistr světa z roku 2007.

„Oproti minulým sezonám, kdy jsem byl nejrychlejším jezdcem na Ducati a nikdo z dalších jezdců na tomto motocyklu mi nestačil, letos musím počítat i s mými týmovými kolegy. Jsou tu silní jezdci jako Dani Pedrosa, Marco Simoncelli nebo Andrea Dovizioso. Jsou to soupeři jako všichni ostatní. Myslím si, že letošní sezona bude pro všechny hodně zajímavá,“ dodal Casey Stoner.