Hvězdy továrního týmu Yamahy, Jorge Lorenzo a Valentino Rossi se poprvé, po návratu Itala, objevili společně na veřejnosti v Indonéské Jakartě. Oba jezdci strávili víkend hned několika aktivitami od představení nového loga klíčového partnera společnossti Semakin di Depan (Yamaha Motor Indonesia) až po tiskovou konferenci. K Lorenzovi a Rossimu se přidal také úřadující ředitel Yamahy Motor Racing, Lin Jarvis.

Rossi a Lorenzo v Indonésii

Rossi a Lorenzo v Indonésii

“Nové logo společnosti Semakin di Depan se mi líbí,” řekl Lorge Lorenzo. “Myslím, že je lepší, než to staré. Do Indonésie jsem přijel rád, počasí je fenomenální. I lidé jsou velmi přívětiví, vždycky si tu odpočinu. Z nové sezóny mám opravdu dobrý pocit, myslím si, že příchod Valentina je velice dobrou zprávou, nyní jsme velmi silným týmem. Valentino má obrovský talent. V Sepangu konečně vyzkoušíme novou motorku a řekl bych, že máme velkou šanci se opět stát světovým šampiónem. Jako vždy to bude nesmírně těžké, je to nejsilnější kategorie. My jsme si ale jisti našimi schopnostmi a určitě jsme favority.”

 

“Jsem pyšný na to, že mohu nosit tohle nové logo a vůbec, že jsem zpátky s rodinou!” řekl Valentino Rossi. “Nemůžu se dočkat další možnost se svézt na M1. Myslím, že náš tým bude se mnou a Jorgem letos velmi silný. V současné chvíli bych měl být více v klidu a snažit se po prvních testech pochopit, jak na tom jsem. Naposledy jsem vyhrál GP v sezóně 2010, takže je mým cílem se vrátit na pódium co nejdříve a samozřejmě vyhrát závod.”

“Je to  moc fajn být zde v Indonesii a vidět všechny ty lidi z Yamahy a také všechny, kteří tým podporují,” komentoval Lin Jarvis. “Letos jsme v MotoGP postavili velmi silný tým, s Jorge Lorenzem a Valentino Rossim můžeme mluvit o super týmu. Je to skvělá příležitost, že tu můžeme být všichni pohromadě, cože je letos proprvé. A nové logo vypadá fantasticky, nový design se mi moc líbí.”