Jorge Lorenzo stíhaný Hondami

Hondy stíhající Jorge Lorenza

Jezdci tovární Yamahy Jorge Lorenzo a Ben Spies dojeli na čtvrtém a pátém místě ve velmi těžkém závodě Grand Prix České Republiky na Masarykově okruhu v Brně. Mistr světa z loňské sezóny, španěl Jorge Lorenzo, předvedl skvělý start a z druhého místa se ujal vedení a držel ho až do doby, kdy udělal malou chybu a posunul se tak na třetí průběžnou pozici. Poté, co z prvního místa havaroval Dani Pedrosa, Lorenzo se posunul na druhé místo. Nicméně Jorge zvolil měkčí pneumatiku na přední kolo, než zbytek jezdců a tak se snažil udržet tempo, ale nakonec několikrát podlehl a cílem projel jako čtvrtý. I přes nedostatek přilnavosti se snažil dostat na místo Marca Simoncelliho, ale v posledních kolech na něho ztrácel méně než sekundu.

Lorenzo míří do dalšího závodu v USA na okruhu v Indianapolis, který se pojede za čtrnáct dní, se ztrátou 32 bodů na současného lídra Casey Stonera. Jeho týmový kolega Ben Spies zůstává na šestém průběžném místě v šampionátu a nyní mu chybí jeden bod na pátého Pedrosu a devět bodů na Valentina Rossiho.

Lorenzo a Spies

Jorge Lorenzo a Ben Spies

Jorge Lorenzo: “Přední pneumatika, kterou jsme se rozhodli použít pro závod, nebyla úplně nejlepší volba. Zkusili jsme ji v kvalifikacích a při ranním warm-upu a měl jsem z ní dobrý pocit. Ale při závodě byly trošku jiné podmínky a teplota, no a pneumatika prostě nefungovala správně. Od začátku druhé kola jsem ztrácel přilnavost předního kola v každé zatáčce a tak to bylo velmi těžké, abych zrychloval. Šampionát je tak pro nás zase o něco těžší, ale to neznamená, že je konec! Ještě se bude rozdávat hodně bodů a my se musíme zaměřit na vyhrávání co nejvíce závodů. Teď musíme tenhle závod zapomenout. Je to asi nejhorší letošní závod, možná i vůbec v mé kariéře, co jsem v MotoGP. Opravdu se těším na testování Yamahy 1000ccm a také vylepšený motor 800ccm.”

Ben Spies: “Opravdu těžký závod. Po devátém kole jsem to chtěl vzdát! Snažil jsem se jak to jen šlo a nedělal jsem žádné chyby. Jen jsem si říkal, že Valentino je za mnou a v šampionátu přede mnou, tak se musím držet dokud nespadnu. Nakonec jsem nespadl a závod dokončil s dobrým výsledkem. No a teď je to úplně opačně, moje pravá ruka je naprosto odrovnaná, protože to bylo jediné, co v závodě pracovalo. Opět musím poděkovat týmu. Motocykl byl opravdu v dobré kondici a měl i na pódiové umístění. Také musím poděkovat lidem na klinice. Nikdy jsem tam nebyl tak často. Byl to asi fyzicky nejnáročnější závod, který jsem jel. Dokončili jsme ho a připsali si důležité body.”