Druhý den po závodech MotoGP České Republiky v Brně, se většina jezdců přesunula opět na trať, aby využili brněnský okruh k testování. První jezdci vyjeli na trať v 10 hodin dopoledne a testování probíhalo do 18 hodin. Přívětivé bylo i počasí, kdy celý den svítilo slunce a na obloze nebyl ani mráček. Nejrychlejší byl vítěz nedělního závodu australan Casey Stoner na nové Hondě o objemu 1000ccm. Zajel čas 1’56.168.

Toni Elias v boxech při testování v Brně 2011

Toni Elias v boxech při testování v Brně

Toni Elias, jezdec týmu LCR Honda MotoGP, najel na Hondě RC212V celkem 56 kol na trati, která má 5,403 kilometrů a jeho nejlepší čas byl 1’57.903, což byl výsledně devátý nejrychlejší čas mezi jezdci. Španěl, který při nedělním závodu obsadil jedenáctou příčku, tak pokračoval v úpravách a nastaveních motocyklu a i přes ošklivý pád, který naštěstí utrpěl bez zranění, se Elias cítí o moc jistěji do dalšího závodu, který se pojede ve Spojených Státech Amerických v Indianapolis 28. srpna 2011.

Toni Elias
“Až na ten pád jsem s testováním a najetými časy spokojený. Hlavně jsme se snažili odstranit náš problém s  přední částí motocyklu. Některé úpravy nepomohly, ale malé změny do geometrie předního kola mi pomohly zlepšit pocit na motocyklu a zlepšit tak rychlost v zatáčkách. Po obědě jsem absolvoval další dlouhou jízdu, přetáhl jsem to a ošklivě jsem upadl do kačírku. Motocykl mě při pádu uhodil do pravé nohy a já jsem si myslel, že ji mám zraněnou, ale rentgen zranění vyvrátil. Potom jsem byl trochu otřesený a raději jsem zůstal v boxech až do konce testů. Nicméně si myslím, že jsme udělali další krok kupředu před závodem v Indianapolis.”