Nedělní Velká cena Aragonie je čtrnáctou v kalendáři MotoGP a již druhou návstěvou seriálu ve středním Španělsku. V roce 2010 se povedlo oboum továrním jezdcům italské Ducati skončit na pódiu. Pro Američana Nicky Haydena to byl jeden z nejlepších výsledků na motocyklu Desmosedici, kdy v posledním kole předjel mistra světa Jorge Lorenza, který skončil čtvrtý. Hayden doufá, že bude pokračovat v positivních krocích s GP11.1 tak, aby dokázal zajíždět konzistentní časy od tréninků až po samotný závod. Valentino Rossi byl v Aragonii loňský závod šestý, ale letos přijíždí do Španělska maximálně soustředěný a s odhodláním pokračovat v práci na plné obrátky s celým týmem tak, jak tomu bylo doposud.

Valentino Rossi

Valentino Rossi

Valentino Rossi “Loňský rok byl v Aragonii tím nejlepším pro Ducati, takže letos přijíždíme s malinko větším očekáváním než obvykle. Navíc, po těžkém tréninku v Misanu, se nám ke konci povedlo najít dobré nastavení a já jsem se na motorce cítil o hodně lépe a v závodě se mi díky tomu docela dařilo, hlavně tedy na začátku. Nyní se pokusíme zkombinovat dvě věci – trať, která evidentně Desmosedici svědčí a dobré nastavení – to by nám mohlo v nedělním závodě pomoci.”

Nicky Hayden “Okruh v Aragonii se mi líbí a jsem rád, že jsme zpět. Pořád je to pro nás poměrně nová, ale zajímavá trať. Loni to byl nejlepší víkend sezóny a proto si myslím, že by se mi a Ducati tady mohlo opět dařit. Trať byla úplně nová a krásně hladká, tak uvidíme, jak bude vypadat letos. Má hodně úseků s převýšením a také dost zatáček s rychlými výjezdy, což by pro nás mohlo být dobré. Po nehodě v Misano jsem ve stoprocentní kondici, takže žádné výmluvy! Doufám, že si konečně trošku odpočineme a v Aragonii získáme nějaký dobrý výsledek.”