Jezdec továrního týmu Yamahy, Španěl Jorge Lorenzo, odstartoval sezónu 2012 návštěvou okruhu v Indickém New Delhi 11.ledna.

Lorenzo přilétl do Indie, aby navštívil výstavu Auto Expo a také aby se setkal s fanoušky a médii. Odpoledne se ale Lorenzo věnoval zkoušce Yamahy R15 na okruhu Budh International circuit, který by se v budoucnu mohl dostat do kalendáře MotoGP.

“Okruh Budh byla skvělá zkušenost,” řekl Lorenzo. “Trať je moderní a široká. Myslím si, že je připravena, aby byla přidána na kalendář MotoGP. Věřím, že závodění na ní bude zajímavé, je tu mnoho míst, kde se dá předjíždět. Indové, které jsem potkal, byli velmi příjemní a až budu mít více času, rád bych si Indii prohlídl trochu víc. Za ty dva dny tady jsme moc neviděli. Teď už se těším na Jakartu a na tamní fanoušky.” dodal Jorge.

Jorge Lorenzo v Indii

Jorge Lorenzo v Indii

14. ledna se Španěl přesunul na Jakartu, kde se přidal ke svému týmovému kolegovi Američanu Benu Spiesovi. Oba přijeli na ostrov, aby se setkali s nadějnými jezdci z Indonésie, kteří by se mohli v budoucnu objevit i v MotoGP. Oba jezdci předali mladým závodníkům cenné rady a zkušenosti ze závodní dráhy. Druhý den ráno Lorenzo představoval nový street bike Yamaha Byson určený pro Indonéský trh.

“Byla to pocta, že jsme se mohli setkat s novými talenty z Indonésie. Myslím si, že s dobrými učiteli se z nich mohou stát profesionální jezdci v mezinárodních podnicích.” komentoval setkání s mladými jezdci Jorge.

“Pro nás bylo také důležité se zde setkat se všem dealery z Indonésie, kteří zde prodávají produkty Yamahy. Doufám, že je naše setkání motivovalo k úspěchu v letošním roce.” řekl Lorenzo. 

“To, že jsme se mohli jet a setkat se s těmi úžasnými lidmi bylo prostě skvělé.” odpovídal Spies.

“Je mi moc líto, že jsem se nemohl odpoledne setkat s dealery, nebylo mi dobře. Teď letím na Bali, kde si pár dní odpočinu, ale už  se těším na další možnost se sem vrátit a se všemi se setkat.” dodal Američan.