Valentino Rossi a Nicky Hayden během závodu v Indianapolis urputně bojovali o získání nějakých bodů do průběžného pořadí šampionátu MotoGP. Závod byl ale ovlivněn několika problémy. Problém s převodovkou zapříčinil propad italského borce Valentina Rossiho v devátém kole, ten se ale pustil do bitvy a nakonec projel cílem jako desátý. Nicky Haydenovi se start povedl a dostal se mezi první čtyři jezdce, ale rozhodnutí použít měkkou pneumatiku se mu vymstilo. Po sedmi kolech prostě ztratil půdu pod kolama a byl rád, že nakonec dojel do cíle na čtrnáctém místě.

Vale Rossi na Staré cihelně

Vale Rossi na Staré cihelně

Valentino Rossi “Hned několik věcí se tento víkend přihodilo, které nakonec vyústili ve velmi náročný závod. Prvně pád v sobotní kvalifikaci, který nás stál důvěru a také to byl důvod, proč jsme startovali ze zadní pozice. No a potom během závodu to byl problém s převodovkou. Asi šestkrát nebo sedmkrát se mi zasekl neutrál a první dva záseky zapříčinili, že jsem musel jet rovně a ztratil jsem čas. Dostal jsem se až na samý konec jezdeckého pole, ale rozhodl jsem se, že udělám všechno proto, abych získal alespoň nějaké body. Při ranním warm-upu jsme udělali malou změnu, které nám umožnila o trochu zvýšit tempo, ale závod byl opravdu těžký. Víme, že musíme pracovat velmi těžce. Ducati to dělá a já i můj tým také, protože nesmíme polevit a dát motorku do pořádku zatímco čekáme na technické novinky.” 

Nicky Hayden “Strašně těžký závod. Mysleli jsme si, že měkká pneumatika bude dobrá volba, ale bohužel vydržela jen šest nebo sedm kol. Postupně jsem ztrácel přilnavost až se mi začala motorka klepat i na rovinkách. Protože je důležité získat nějaké body, tak jsem se vrátil a závod dokončil, za což jsem si připsal dva body. Start se mi podařil a prvních pár kol jsem byl mezi prvními jezdci a bylo to poprvé v sezóně, kdy jsem na suchu pořádně bojoval. Motorka byla na rovinkách rychlá a s novou převodovkou jsem mohl vyjíždět rychleji ze zatáček a držet se ostatních. Byl to pro nás první závod na novém stroji a možná ještě nevíme, co potřebuje. Omluva všem americkým fanouškům a Ducati fanouškům, kteří sem přijeli, aby nás podpořili. Příští víkend v Misanu se ale budeme zase snažit uspět.” 

Nicky Hayden

Nicky Hayden - GP Indianapolis