Monster Yamaha Tech 3 odjíždí na japonský okruh Twin Ring Motegi odhodlán vybojovat před domácím publikem a fanoušky Yamahy slušný výsledek.

Britský jezdec Cal Crutchlow udělal v posledních týdnech velký skok v nastavení jeho motocyklu YZR-M1 a těší se, až  to bude moct otestovat na okruhu Twin Ring Motegi, pro který je typické silné brzdění a velmi rychlé výjezdy.

Týmový kolega Američan Colin Edwards je odhodlán chytit formu, kterou předváděl jako netovární jezdec celou sezónu. Minulý závod v Aragonii byl mimo elitní desítku, což pro něho není charakteristické. GP Japonska je pro něho ale skvělou možností ukázat rychlost, která ho na začátku sezóny katapultovala do první šestky.

Při loňské Grand Prix v Japonsku vyjel Edwards své nejlepší umístění v sezóně, kdy skončil pátý. Cílem Edwardse je zůstat v elitní šestce, což není nemožné, vzhledem k tomu, že v celkovém hodnocení šampionátu je na sedmém místě.

Vzhledem k tragédii, která postihla na jaře Japonsko, Edwards, Crutchlow i celý tým Monster Yamaha Tech 3 jsou připraveni ukázat podporu jak všem fanouškům, tak i celé Yamaze. Nadcházející víkend je prvním ze série hektického závěru sezóny, kdy se v krátkém čase jezdci přesouvají do Japonska, Austrálie a Malaysie před samotným závěrečným závodem ve Španělské Valencii.

Yamaha Tech 3

Yamaha Tech 3

Colin Edwards “Poslední závody nešly úplně tak, jak bychom si přáli, ale teď nemůže být lepší místo k nápravě než na domácí půdě Yamahy. Loni jsem v Motegi zajel svůj nejlepší závod sezóny a proto tam jedu s odhodláním bojovat o další umístění v elitní šestce. Rozhodně to není jednoduchý úkol, když se podíváte na ostatní jezdce, ale my víme, že balíček, který má tým Monster Yamaha Tech 3 k dispozici je o hodně lepší, než ten loňský a tak doufáme v dobrý výsledek. Vzhledem k sedmému místu v šampionátu máme stále o co bojovat. GP Japonska je obrovskou událostí pro Yamahu a ta letošní není vyjímkou. Pro Japonce to je velmi těžký čas a to, že tam můžeme jet a ukázat jim naši podporu je moc důležité. Snad to bude pro všechny fanoušky i celou Yamahu pěkná show.”

Cal Crutchlow “Do Japonska se opravdu těším a po výsledku v Aragonii se cítím fakt dobře. Bojovat s jezdcem takového formátu, jako je Valentino Rossi bylo pro mě skvělou zkušeností. Twing Ring Motegi je pro mě další nová trať, ale v minulosti jsem si celkem rychle našel cestu, abych byl konkurence schopný pro ostatní jezdce, tak doufám, že to tak bude i v Motegi. Dobré je, že poslední tři okruhy v Austrálii, Malajsii i ve Valencii znám a proto bych mohl v závěru sezóny získat nějaké dobré umístění v elitní desítce. Je to pro mě čest reprezentovat při GP Japonska Yamahu. Pro Japonce to je velmi těžká doba a já jsem rád, že mám možnost závoděním podpořit jak fanoušky, tak i všechny lidi okolo Yamahy.”