Noční můra Marca Simoncelliho se bohužel při nedělním závodu stala skutečností a problém s přilnavostí přední pneumatiky zničil závod v Indianapolis. Teplota okruhu přesahovala 50°C a horor pro Simoncelliho tak začal po pěti kolech. Od té doby se změnil cíl celého týmu San Carlo Honda Gresini na snahu úspěšně dokončit závod. Oproti tomu se docela dařilo Hiroshi Aoyamovi, který tento problém neměl a kdyby se mu bývalo povedlo lépe odstartovat, možná mohl zaútočit na vyšší pozice.

Marco Simoncelli

Marco Simoncelli

Marco Simoncelli Bohužel pro mě tento závod trval pouze pět kol, které jsem si opravdu užíval. Škoda jen těch zbylých 23! Stejný problém jsme měli celý víkend a když jsme si mysleli, že se nám povedlo to vylepšit, zjistili jsme, že to bylo pouze proto, že nebylo takové horko. Odpoledne se problém objevil již po pěti kolech a i když jsem udržel konzistentní rychlost dalších šest až sedm kol, nemohl jsem udělat nic s poklesem výkonu. Byla to opravdová mise, abych závod dokončil. Nyní se musíme podívat na to, co problém způsobilo.”

Hiroshi Aoyama  ”Jsem šťastný, ale ne úplně spokojený s výsledkem. Pneumatiky pracovaly dobře a moje fyzička v těchto těžkých teplotních podmínkách byla pro nás plusem. Dařilo se nám mnohem lépe než v trénincích, ale kdybych býval odstartoval trošku razantněji, tak jsem mohl bojoval o lepší umístění. Celkově to byl velmi pozitivní víkend, který nás stimuluje do dalších bojů.”

Hiroshi Aoyama a Karel Abraham

Hiroshi Aoyama a Karel Abraham