Čech, Karel Abraham, si v Austrálii i přes pád v závěru GP Austrálie dojel pro důležitých šest bodů za desáté místo.

V kvalifikaci si Abaja vyjel patnácté místo a do závodu tak odstartoval z páté řady. Po startu se protlačil přes pět dalších závodníků a usadil se na desátém místě.

„Start se mi moc nepovedl, ale v první zatáčce jsem předjel několik jezdců a udržel se s ostatními,“  komentoval úvod závodu Abaja. Ve čtrnáctém kole se Valentino Rossi snažil dostat před Bautistu, ale přední pneumatika změnila jeho plány a Ital v závodě skončil. Český závodník se tak posunul na deváté místo. V jednu chvíli se dostal před Randyho de Punieta jedoucího na osmém místě a za sebou nechal další čtyři jezdce, se kterými se pral o svou pozici. „Celý závod jsem jel s dalšími jezdci, se kterými jsem si v každém kole vyměňoval pořadí, takže jsem si zazávodil,“ uznal Karel Abraham.

Karel Abraham

Karel Abraham

Počasí na jihu Austrálie se ale začalo měnit z minuty na minutu a v sedmnáctém kole byly vyvěšeny bílé vlajky. Déšť a mokrá trať byla pro jezdce velmi náročná. Popadalo hned několik jezdců včetně Karla Abrahama. „Všichni jsme spadli ve stejnou chvíli, protože na části trati pršelo, což jsme nevěděli a nebyli jsme na to připravení,” dodal Abraham.

Abaja se ale nevzdával a vrátil se na trať se silně poničenou Ducati, aby si byť na posledním místě dojel pro šest mistrovských bodů. „Jsem rád, že jsem byl schopen dojet na desátém místě a získal tak důležité body,“ dodal Karel Abraham. Po připsání šesti bodů teď na čtrnáctého Crutchlowa ztrácí pouhý jeden bod, o který se utká 23. října v Malajsii.