Pedrosa Německo

V dalším závodě seriálu závodů silničníchh motocyklů MotoGP se z druhé výhry v sezoně radoval Španěl Dani Pedrosa na hondě, který zvládl přetahovanou s lídrem šampionátu a krajanem J. Lorenzem s motocyklem Yamaha. Vítěze předchozích tří závodů může těšit alespoň to, že ani v osmé velké ceně sezony 2010 neskončil hůře než druhý a nadále si drží jasný náskok v čele průběžného pořadí.

Italský pilot V. Rossi, který na okruhu Sachsenring závodil pouhých šest týdnů po zlomenině nohy, vybojoval čtvrtou příčku. Sahal dokonce po stupních vítězů, ale v poslední zatáčce ho předjel Australan Casey Stoner.

Závod musel být rozdělen na dvě části a zkrácen na 21 kol. Zhruba na půl hodiny totiž byla Velká cena přerušena kvůli pádu Aleixe Espargara, Alvara Bautisty a Randyho de Punieta, po které začal jeden ze strojů hořet. De Puniet, který ošklivě boural i v kvalifikaci, byl z dráhy odnesen na nosítkách se zlomenou levou nohou.

Češi ve třídě  Moto2

Český pilot Moto2 Cardion AB Karel Abraham na stroji FTR zahájil závod z 11. pozice a v úvodu se lehce propadl. Postupně se ale propracoval na přední příčky a do posledního kola byl i ve hře o třetí místo. Karel Abraham společně se svým týmem tak potvrdil po slabém úvodu sezóny velké zlepšení svých výsledků a správnost svého rozhodnutí vyměnit podvozek RSV za podvozek konkurenčního FRT.