Dvoutýdenní přestávka, která následovala po posledním závodě v Laguna Seca dala Valentino Rossimu a Nicky Haydenovi čas na krátkou dovolenou, kterou oba jezdci strávili blízko svých domovů. Američan Nicky Hayden si také 5. srpna zajel do Indianapolis, kde ho čekaly aktivity k propagaci GP, která se na okruhu pojede hned po Grand Prix České Republiky. Také se svezl na Ducati 1198 SP a mohl tak vyzkoušet úpravy povrchu, které zde nedávno proběhly.

Toto víkend se vrací šampionát zpět do akce a vše vypukne na Masarykově okruhu v Brně, který tradičně odstartuje druhou část sezóny Grand Prix silničních motocyklů. Je to trať, která je oblíbená mezi hodně jezdci, protože nabízí mix skvělých zatáček, výškové převýšení a přitom je rychlá a široká. Valentino Rossi zde získal čtyři pódií a sedm vítězství napříč třídami a Nicky Hayden se může pyšnit jedním pódiem.

Po skončení závodů zde budou jezdci Ducati testovat novou 800ccm motorku. Pondělí tak stráví hledání ideálního nastavení.

Vale Rossi

Valentino Rossi v akci

Valentino Rossi: “Po Laguna Seca jsem měl pár dní dovolenou, kterou jsem strávil na pláži blízko svého domova. Byla to sice krátká přestávka, ale dostatečná na dobití energie, kterou teď budeme v druhé části sezóny potřebovat. Nyní nás čeká klasický krásný srpnový čas v Brně. Vážně se tam vždy moc těším. Navíc je to moje “special” trať, kde jsem získal svůji první pole position, první vítězství a první titul šampióna MS. Během závodu a pondělního testování se maximálně zaměříme na nastavení motocyklu. Naším cílem je snížit bodovou ztrátu na vedoucí závodníky.”

Nicky Hayden: “Sice jsme měli krátkou pauzu, ale naštěstí to nebylo úplně bez motorek! 5. srpna jsem měl tu možnost se svézt na Ducati 1198 SP na okruhu v Indianapolis, kde proběhla úprava sekce “infield”. A to od 5. do 16. zatáčky tak, aby se eliminovali nerovnosti. Indy byla vždy skvělá trať, ale nyní je o moc bezpečnější a proto si ji člověk více užije. Rád bych poděkoval Ducati North America a IMS, že se jim podařilo zorganizovat tohle testování. Nyní jsem ale připraven na Brno. Je to naprosto odlišná trať oproti posledním dvěma závodům v Laguna Seca a Sachsenringu. Tyto okruhy jsou úzké a krátké, oproti tomu je Brno široké a dlouhé. Víme, že to nebude jednoduché, ale musíme se maximálně snažit. Všem je jasné, že Ducati dělá maximum, takže se pokusíme o dobrý výsledek. Samozřejmě, že pondělní testy jsou pro nás nesmírně důležité. Asi prostě pojedu na GP11 celý závodní víkend a v pondělí otestuji nový motocykl 800ccm.”

Valentino Rossi - Ducati

Valentino Rossi na Ducati