Osobní rozhovor s Rupertem Stadlerer, ředitelem Audi AG, která nedávno převzala výrobce motocyklů Ducati, evidentně pozvbudil Valentina Rossiho, který má za sebou těžký závod na Německém Sachsenringu.

Závod na Sachsenringu byl pro Valentina Rossiho na Ducati velmi obtížný a zdá se, že standardní šesté místo je pro Doctora ještě daleko. Mimo drobné zlepšení v posledních týdnech, má Ital další dobré důvody k tomu vidět věci optimisticky.

V Německu se Rossi sešel s Rupertem Stadlerer, ředitelem Audi AG, aby si promluvili o plánech Německé automobilky s továrním týmem Ducati.

Velentino Rossi v rozhorovu pro Italskou televizi RTI řekl:  “Mluvil jsem přímo s ředitelem Audi a automobilka má do budoucna velkou snahu, aby byla Ducati zase konkurenceschopná. Je to velmi ambiciózní projekt a mně se moc líbí.”

“A Audi se mnou počítá!” dodal Rossi na otázku, jak vidí svou budoucnost.

Vale také řekl, že není potřeba rušit současný projekt Ducati v MotoGP a začít vyvíjet nový motocykl: “Daleko chytřejší je snaha o vylepšení současného motocyklu, protože začínat znova by stálo mnoho času při nastavování nového stroje. Musíme se soustředit na pozitivní stránky našeho motocyklu a snažit se vylepšit jeho negativa. Já a můj tým jsme v posledních měsících nalezli směr, kterým je třeba se vydat.”

Valentino Rossi

Valentino Rossi

Zdroj: www.motogp.com